Targi_china_210519-750

Śląskie/ Protest hodowców spowodował utrudnienia na drodze krajowej nr 1

20 grudnia 2018
Śląskie/ Protest hodowców spowodował utrudnienia na drodze krajowej nr 1

Protest ok. 200 osób, m.in. hodowców drobiu, utrudnił we wtorek po południu na ok. półtorej godziny ruch na drodze krajowej nr 1 w Siewierzu. Protestujący chodzili po przejściu dla pieszych; korki sięgnęły paru kilometrów.

Chodzi o rejon krajowej jedynki ze skrzyżowaniem dawnej drogi krajowej nr 78 (obecnie omija ona Siewierz obwodnicą).

Jak poinformował PAP podkomisarz Paweł Łotocki z będzińskiej policji, ok. 200-osobowa demonstracja rozpoczęła się po godz. 12.; ok. godz. 13.30 zebrane osoby opuszczały skrzyżowanie. Protestujący nie zablokowali całkowicie ruchu, co jakiś czas umożliwiali przejazd oczekującym pojazdom.

Demonstracja spowodowała jednak utrudnienia. Rejonu głównego skrzyżowania w Siewierzu nie można łatwo objechać. Korek od strony Katowic sięgał ok. godz. 13 Podwarpia (to ponad 4 km), nieco mniejszy zator tworzył się od strony Częstochowy.

Większość demonstrantów miała na sobie odblaskowe kamizelki, część z nich niosła flagi państwowe. Według policji protest przebiegł bez incydentów; funkcjonariusze zgromadzili materiał zdjęciowy i filmowy, na podstawie którego mogą zidentyfikować sprawców ewentualnego naruszenia prawa.

Policjanci we wtorek po południu nie przesądzali, czy protest był legalny. Wcześniej zapowiedzi wtorkowej demonstracji w Siewierzu pojawiły się na jednym z forów internetowych. W wątku pt. „Cena brojlera” pojawiły się zapowiedzi „blokady” w Siewierzu; jak pisano „organizatorem są zdesperowani ludzie”.

W wątku uczestnicy dyskusji skarżą się też m.in. na niskie ceny skupu drobiu i import mięsa drobiowego spoza Unii Europejskiej. Odwołują się do ostatnich protestów hodowców trzody chlewnej w woj. łódzkim.

 

Mateusz Babak (PAP)


POWIĄZANE

700 tys. gospodarstw mlecznych, 12 tys. zakładów mleczarskich i 300 tys. pracown...

Minister do spraw Handlu, Przemysłu i Rozwoju Gospodarczego Republiki Południowe...

Spółka zależna Lactalis do Brasil ogłosiła zakończenie procesu przejmowania spół...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę