Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Sorgo: Wzrost europejskiego rynku

8 maja 2023
Sorgo: Wzrost europejskiego rynku

Światowa konferencja na temat sorgo

Nowy prezes stanął na czele SORGHUM ID, Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz sorgo. Zarząd stowarzyszenia SORGHUM ID wybrał Pierre'a Pagesa na przewodniczącego organizacji. Od 2017 roku SORGHUM ID pracuje nad rozwojem europejskiego sektora sorgo.

Pierre Pagès jest producentem nasion kukurydzy, słonecznika i soi. On też uprawia
sorgo i inne zboża w południowo-zachodniej Francji. Obecny jest w Radzie Dyrektorów
stowarzyszenia międzybranżowego SORGHUM ID od jego powstania w 2017 r. Pierre Pagès
reprezentuje i przewodniczy FNPSMS (Francuskiej Narodowej Federacji Kukurydzy i
produkcja nasion sorgo). Ponadto jest Wiceprezesem Euralis, Prezesem Lidea,
i zaangażowany jest jako wiceprezes SEMAE, francuskiej organizacji międzybranżowej
dla nasion i roślin.

Pierre Pages ma teraz nadzieję na kontynuację działalności prowadzonej przez jego poprzednika, Daniela Peyraube, który pełnił tę funkcję od powstania stowarzyszenia i pozostaje aktywny jako członek Rady Dyrektorów SORGHUM ID.

Ziarno przystosowane do zmian klimatycznych to SORGO

Piąte najczęściej spożywane zboże na świecie, wykorzystywane do produkcji żywności dla ludzi, paszy dla bydła i produkcji energii to jest własnie SORGO.
Produkcja sorgo w Europie rośnie, o czym świadczą obserwowane w ostatnich latach obsiewane obszary europejskie, które średnio wynoszą około 260 000 ha. Ten wzrost obszarów można wytłumaczyć dobrą adaptacją sorgo do zmiany klimatu, który obecnie bardziej niż kiedykolwiek stanowi poważny problem dla rolników i społeczeństwa. Co więcej, jest bardzo ważnym produktem rolnym z uwagi na obecną inflację i sytuację ekonomiczną.
W tym kontekście ziarno SORGO okazuje się być istotne ze względu na jego wkład i efektywność wodną oraz niską ekspozycję na szkodniki.

Aktywny i zaangażowany sektor europejskiej i międzybranżowej organizacji zajmującej się sorgo SORGHUM ID zrzesza około trzydziestu organizacji i firm reprezentujących różne komponenty europejskiego sektora: produkcję, badania, możliwości związane z żywnością i przemysłem.
Dążąc do zjednoczenia i zmobilizowania wszystkich aktorów rynku do stworzenia dynamiki grupowej, stowarzyszenie działa na rzecz rozwoju europejskiej produkcji sorgo i jego genu hybrydowego.

SORGHUM ID reprezentuje również i broni interesów producentow sorgo przed sądami i państwami europejskimi, a jednocześnie prowadzi działania promocyjne działania wykazujące techniczne i ekonomiczne korzyści sorgo na poziomie produkcji, jak również jego zastosowania oraz wielkich możliwości.
Sorgo to prawdziwa uprawa przyszłości! Obecnie trwa globalna refleksja nad badaniami nad sorgo, innowacjami i zastosowaniem go w przemyśle. Jako główny podmiot w tym sektorze, SORGHUM ID będzie uczestniczyć i przemawiać na drugiej Światowej Konferencji Sorgo, która odbędzie się w dniach 5-8 czerwca 2023 r. w Montpelier. Więcej informacji znajduje się TUTAJ 

Nowy przewodniczący Pierre Pagès stwierdził: „Musimy kontynuować wysiłki na rzecz promowania sorgo i dodawania jego wartości do pracy całego sektora, który pracuje nad przyznaniem sorgo należnego mu miejsca w Europie. Mam nadzieję, że SORGHUM ID
nadal będzie rozwijał sektor europejski, organizując się poprzez badania, produkcję i prezentacje jego możliwości”.

oprac. redakcja ppr.pl


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę