Adama_Spyrale_1-31.05.21

SOS Indie. Polska Misja Medyczna zakupi koncentratory tlenu dla Indii

11 maja 2021
SOS Indie. Polska Misja Medyczna zakupi koncentratory tlenu dla Indii
Newseria

Polska Pomoc Medyczna jako pierwsza polska organizacja zdecydowała się na pomoc Indiom, które w ostatnich tygodniach znalazły się w krytycznej sytuacji, znacznie przekraczającej możliwości krajowej służby zdrowia. Jeszcze w tym tygodniu do Indii trafią kolejne urządzenia wspomagające oddychanie. 

Od 4 maja prowadzona jest oficjalna zbiórka środków na zakup 10 koncentratorów tlenu, które zostaną wysłane do stanów Uttar Pradesh i Bihar w północnych Indiach. We współpracy z lokalną fundacją Human Circle Foundation, sprzęt medyczny zostanie dostarczony do Varsha Hospital w Agrze i Sadar Hospital w Arze, które zgłosiły braki tlenu dla chorych na Covid-19. W Indiach diagnozowana jest obecnie połowa wszystkich nowych zakażeń na całym świecie. Dziennie diagnozowanych jest ponad 400 tysięcy nowych zachorowań, jednak faktyczna skala może być znacznie większa. W ostatnim tygodniu codziennie umierały ponad 4 tysiące chorych, co stanowi najwyższą liczbę wśród wszystkich krajów od początku pandemii.  

W pomoc Indiom zaangażowały się już m.in. Francja, Wielka Brytania i Polska, które przekazały respiratory i koncentratory tlenu. Z kolei Stany Zjednoczone zapowiedziały udostępnienie składników do produkcji szczepionek i leków. Międzynarodowa pomoc skupia się przede wszystkim na spowolnieniu rozprzestrzeniania się zakażeń i zagwarantowaniu dostępu do tlenu wszystkim potrzebującym, przyjmowanym między innymi w powstających ekspresowo szpitalach polowych. W pełni zaszczepionych jest zaledwie 2,5% mieszkańców Indii, a ogromna skala zakażeń uniemożliwia skuteczne śledzenie nowych wariantów wirusa w kraju, zwiększając już i tak ogromne ryzyko.  

Polska Misja Medyczna aktualnie zbiera oferty od dostawców 10-litrowych koncentratorów tlenu, z których zostanie wybrana firma zapewniająca najlepszą jakość urządzeń. Producenci i dystrybutorzy mogą zgłaszać swoje produkty na adres mailowy sekretariat@pmm.org.pl. Zachęcamy do włączenia się w pomoc Indiom.  

Wciąż można wspierać akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie: 

- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency  

- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna  

- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.

 

Newseria


POWIĄZANE

O możliwościach wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w rolnictwie roz...

W dniu 14 czerwca br. przedstawiciel OT KOWR Rzeszów uczestniczył w pracach jury...

13 czerwca br. na terenie Agro-Bazaru Bielsko-Biała w Wapienicy odbył się event ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę