GUS_230920_750x100_stat

Spomlek (SM) Mistrzem Krajowej AgroLigi 2019

12 czerwca 2020
Spomlek (SM) Mistrzem Krajowej AgroLigi 2019

Mleczarnia Spomlek (SM) została Mistrzem Krajowym Konkursu AgroLiga 2019 w kategorii Firmy. Nagrodę podczas uroczystej Gali AgroLigi 2019 wręczył 3 czerwca Prezydent RP Andrzej Duda. Nagrody z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego odebrał Marek Kalinowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Spomlek (SM) oraz Agnieszka Kamela, Dyrektor Skupu Surowca.

Prezydent Andrzej Duda dziękował wyróżnionym za dawanie przykładu innym gospodarzom i przedsiębiorcom, a także za zapewnianie bezpieczeństwa żywnościowego. Podkreślił, że na początku pandemii, dzięki polskim producentom nikomu nie zabrakło żywności.

– Dzisiaj jesteśmy ogromnie liczącym się producentem żywności na świecie – akcentował Prezydent RP, dodając, że nasze produkty są za granicą popularne, coraz lepiej się sprzedają i dzięki temu rozsławiana jest Polska. – Z całego serca gratuluję tych wspaniałych osiągnięć, wielkiego sukcesu i wyróżnienia. Bo konkurencja – jak zawsze – była bardzo ostra i bardzo wiele firm, gospodarstw, rolników stało na najwyższym poziomie w tej konkurencji, realizując swoje codzienne zadania, pracę, służbę – zaznaczył. Ocenił, że nasze rolnictwo plasuje się na światowym poziomie.

– To dla nas wielkie wyróżnienie, ogromny zaszczyt być w krajowej czołówce nagrodzonych firm reprezentujących agrobiznes. Mleczarnia Spomlek (SM) to firma polska, której właścicielami są rolnicy i pracownicy, którzy od 1909 r. tworzą jej historię jednocześnie dążąc do nieustającego rozwoju. Rozwój firmy idzie w parze z rozwojem gospodarstw rolnych z całej Polski, naszych dostawców mleka, którzy tworzą fundamenty polskiego rolnictwa. Tytuł Mistrza Krajowego Konkursu AgroLiga 2019 utwierdza nas w przekonaniu, że nasze starania i praca ludzi, dostrzegana jest przez władze państwowe – mówi Edward Bajko, Prezes Mleczarni Spomlek (SM).

Konkurs AgroLiga organizowany jest od 1993 r. Od 2008 r. Honorowy Patronat na Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP. Laureaci konkursu, zarówno szczebla krajowego, jak i wojewódzkiego, stają się symbolem przedsiębiorczości i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.

 

Forum Mleczarskie


POWIĄZANE

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w swojej odpowiedzi z dnia 13 października ...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek z V Posiedzenia Krajowej...

Zbliża się termin składania oświadczeń o spełnieniu warunku 140 dni wypasu dla w...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę