Sposób na zmniejszenie liczby uszkodzeń jaj

21 października 2016
Sposób na zmniejszenie liczby uszkodzeń jaj

Skrupulatna kontrola procesu pakowania i transportu jaj ma być sposobem na zmniejszenie liczby stłuczek. Na rynek wprowadzono niedawno narzędzie nazywane Wireless Egg Node. Przyrząd ten ma rozmiar zwykłego jaja i jest miniaturową stacją pomiarową, badawczą i raportującą.

Zewnętrznie, elektroniczne jajo różni się od zwykłych jaj jedynie kolorem – jest czerwone.  Jajo elektroniczne dodaje się do wybranej partii jaj. Dzięki urządzeniom pomiarowym oraz łączności bezprzewodowej elektroniczne jajo wysyła  na dowolny komputer kontrolujący informacje o warunkach transportu i przechowywania jaj.  Przesyłanie danych odbywa się w czasie rzeczywistym, informacje mogą też być jednak zbierane i zapamiętywane w systemie. Elektroniczne jajo mierzy między innymi stopień wibracji, przechyły, gwałtowne uderzenia oraz temperaturę przechowywania.

Dzięki tym informacjom można precyzyjnie prześledzić proces klasyfikacji, pakowania i transportu jaj oraz ustalić, które miejsca w procesie logistycznym powodują największe straty (aby je następnie ulepszyć). Elektroniczne jajo może także pomagać w rozstrzyganiu sporów dotyczących miejsca wystąpienia uszkodzeń jaj.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz w Poznaniu


POWIĄZANE

Realizując wniosek z VIII posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, Zarząd KRIR ...

Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela na ma żadnych szans p...

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ochronie prawnej odmian roś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę