Biogaz_III Forum 2025

Spotkanie na Śliwkowym Szlaku

23 lutego 2016
Spotkanie na Śliwkowym Szlaku

W dniu 18 lutego 2016 r. na zaproszenie Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” odbyło się spotkanie szkoleniowe dotyczące zagadnień związanych z procesem certyfikacji produktu regionalnego suska sechlońska (Chronione Oznaczenie Geograficzne).

Na spotkanie, które odbyło się w Urzędzie Gminy w Iwkowej zaproszono okolicznych sadowników, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych, Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, podmiotów certyfikujących oraz Agencji Rynku Rolnego. Celem wydarzenia było zachęcenie lokalnych sadowników do uczestnictwa w systemach jakości żywności.

Podczas szkolenia przedstawiciel OT ARR w Krakowie Magdalena Latawiec przekazała uczestnikom zagadnienia dotyczące procesu uzyskania wsparcia w ramach mechanizmu „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Sadownicy otrzymali również informację na temat możliwości promowania produktów żywnościowych wysokiej jakości oraz zagadnień dotyczących warunków przystąpienia do systemu ChOG, które wyjaśnił reprezentant firmy certyfikującej COBICO. W spotkaniu uczestniczył Dyrektor OT ARR w Krakowie Piotr Serafin. 

ARR


POWIĄZANE

Raport zrównoważonego rozwoju firmy Tetra Pak za rok 2024 potwierdza redukcję em...

Związek Polskich Przetwórców Mleka (ZPPM) pozytywnie ocenia rezultaty polskiej p...

O przyszłości młodych rolników w Europie i Azji na konferencji FAO w Budapeszcie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę