CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Spotkanie z Ambasadorem Algierii

4 lipca 2016
Spotkanie z Ambasadorem Algierii
MRiRW

Gościem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela był w piątek ambasador Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Rzeczypospolitej Polskiej Salah Lebdioui.

Podczas spotkania omawiano sprawy dotyczące współpracy gospodarczej. Minister Jurgiel prosił ambasadora o wsparcie w celu umożliwienia jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku algierskiego. Minister ponowił także zaproszenie dla ministra rolnictwa Algierii do złożenia wizyty w naszym kraju, podkreślając chęć prezentacji stronie algierskiej potencjału polskiego rolnictwa. Nasza propozycja współpracy z Algierią dotyczy także rozwoju współpracy naukowej i eksperckiej. Ambasador Lebdioui podkreślił, że strona algierska traktuje Polskę jako priorytetowego partnera i zadeklarował wsparcie dwustronnych kontaktów.

Algieria to drugi partner handlowy na kontynencie afrykańskim. Obroty handlowe artykułami rolno-spożywczymi pomiędzy naszymi krajami w 2015 r. wyniosły 151,3 mln EUR. Z uwagi na rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorców, Algieria znajduje się na liście priorytetowych krajów w zakresie promocji polskich produktów rolno-spożywczych w 2016 r.

MRiRW


POWIĄZANE

Senat opowiedział się w piątek za ustawą dot. ustanowienia 12 lipca Dniem Walki ...

Senat przyjął w piątek ustawę o ochronie zdrowia zwierząt nie wnosząc do nich po...

Finalizacja przejęcia przez Bayer koncernu Monsanto jest przewidziana na począte...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę