CTR_80917

Spotkanie z Ambasadorem Wielkiej Brytanii

30 marca 2017
Spotkanie z Ambasadorem Wielkiej Brytanii
MRiRW

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott był wczoraj gościem ministra Krzysztofa Jurgiela. Spotkanie odbyło się w kontekście rozpoczynających się negocjacji dotyczących wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jest to konsekwencją wyniku referendum z 23 czerwca ub r., kiedy Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem UE.

Podczas spotkania minister Jurgiel i ambasador Knott potwierdzili wolę przyszłej, jak najlepszej współpracy w nowych uwarunkowaniach politycznych, wyrażając nadzieję na uzgodnienie warunków utrzymania, po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, możliwie najbliższych, wzajemnie korzystnych relacji, zbliżonych do obecnie obowiązujących.

Podkreślono znaczenie polsko-brytyjskiej wymiany handlowej, wskazując na konieczność wspólnych wysiłków na rzecz zminimalizowania możliwych negatywnych skutków Brexitu
dla gospodarek obu krajów.

Wielka Brytania zapewniła o dążeniu do wypracowania przyszłych ram współpracy z Polską, w których bariery w handlu byłyby ograniczone do minimum. Ambasador zadeklarował wolę jeszcze intensywniejszego dialogu i dobrych relacji z kluczowym partnerem, jakim jest Polska.

Strony podkreśliły zainteresowanie zacieśnianiem kontaktów bilateralnych w obszarze rolnictwa, m.in. na poziomie szkół rolniczych, instytutów badawczych czy rozwoju współpracy w zakresie bezpieczeństwa żywności.

MRiRW


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę