aaa_TSW_2023
CTR_2023

Spotkanie z Cyklu Konferencji „Fakty i mity o mleku”

14 lutego 2017
Spotkanie z  Cyklu Konferencji „Fakty i mity o mleku”

Mleko i produkty mleczne obdarzone bogactwem takich składników odżywczych jak: białko, nienasycone kwasy tłuszczowe, wapń, fosfor, magnez, potas i witaminy: A, D, E, K, B12 odgrywają istotną rolę w okresie intensywnego wzrostu oraz rozwoju dzieci i młodzieży. Powinny być stałym elementem codziennego żywienia młodego pokolenia. Wystarczy, że wprowadzimy do diety dzieci i młodzieży dwie szklanki mleka lub wymiennie kefiru, jogurtu bądź dwa plastry sera.

Dlaczego warto pić mleko i spożywać jego produkty? Jakie ma znaczenie w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i zapobieganiu otyłości? O czym mówi piramida zdrowego żywienia? Na te i inne pytania odpowiadała ekspert Cyklu Konferencji „Fakty i mity o mleku” - dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska, specjalista chorób dzieci, alergolog. Spotkanie odbyło się 10 lutego. Zorganizowane zostało przez Polską Izbę Mleka z uczniami i gronem pedagogicznym VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Dr Irena Białokoz-Kalinowska w swoim wystąpieniu skomentowała również wiele stereotypów dotyczących mleka. Związane są głównie z nietolerancją i alergią na ten produkt spożywczy. Dotykają one zaledwie kilku procent populacji dziecięcej. Te problemy jednak w większości przypadków samoistnie ustępują.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno uczniów jak i kadry pedagogicznej. W trakcie i po zakończeniu wystąpienia naszego eksperta dr Białokoz-Kalinowska odpowiadała na wiele pytań.  Ożywionej dyskusji na temat zdrowego żywienia nie było końca.


Cykl Konferencji „Fakty i mity o mleku” sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka.

Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Sytuacja hodowli trzody chlewnej od wielu lat jest trudna, spadek popytu w Europ...

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tem...

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę