informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Spotkanie z kanadyjską delegacją

21 listopada 2018
Spotkanie z kanadyjską delegacją

W dniu 19 listopada 2018 r. w biurze KRIR w Warszawie Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz oraz Dyrektor Biura KRIR Katarzyna Szczepaniak spotkali się z przedstawicielami hodowców bydła mięsnego i świń z Kanady. Ze strony kanadyjskiej w spotkaniu uczestniczyli: John W. Masswohl z Kanadyjskiego Związku Bydła Mięsnego,  Gary Stordy z Kanadyjskiej Rada ds. Wieprzowiny oraz Francis Dorsemaine i Katarzyna Piliszek-Kamińska z Ambasady Kanady. Spotkanie dotyczyło nawiązania porozumienia pomiędzy organizacjami rolników z Polski i Kanady.

Delegacja kanadyjska scharakteryzowała sektor produkcji mięsa wołowego i wieprzowego. Wskazali na problem wysokich kosztów produkcji mięsa. Podkreślili, że kanadyjscy producenci wołowiny i wieprzowiny aktywnie poszukują rynków zbytu wysokiej jakości mięsa. Nie widzą siebie jako taniego producenta mięsa z Brazylii czy Argentyny. Spełniają oni wiele norm środowiskowych, mają wdrożony program najlepszych praktyk i wysoki dobrostan zwierząt.

W ramach umowy CETA starają się spełnić wysokie wymogi UE w sprawie produkcji mięsa. Zauważyli, że bilans handlu mięsa wołowego z Polską wynosi zero. W sprawie mięsa wieprzowego dostrzegają oni problem ASF oraz popierają takie kroki jak regionalizacja, a nie zakaz eksportu wieprzowiny z całego kraju.

Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz podkreślił, że polscy rolnicy obawiają się umowy CETA, która obowiązuje już od roku, ponieważ Kanada jest znaczącym producentem zbóż, wołowiny i wieprzowiny, które przeznaczone są głównie na eksport. Jednak trudno jest obecnie określić skutki obowiązywania umowy, ponieważ nie są prowadzone statystki jaką cześć handlu między Kanadą i UE stanowi wymiana handlowa produktami rolno-spożywczymi.

 

krir.pl


POWIĄZANE

Wczoraj od godziny 16, przed Centralną Biblioteką Rolniczą w Warszawie, wysocy u...

11. kwietnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja na t...

W dniu 11 kwietnia 2019 r. Zarząd KRIR przekazał uwagi samorządu rolniczego do p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę