Spotkanie z ministrem rolnictwa Macedonii

9 listopada 2016
Spotkanie z ministrem rolnictwa Macedonii
MRiRW

5 listopada, podczas wizyty w Chinach, minister Krzysztof Jurgiel wziął udział w spotkaniu z ministrem rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej Macedonii Mihailem Cvietkovem.

Podczas spotkania obie strony wyraziły zainteresowanie rozwojem współpracy bilateralnej w dziedzinie rolnictwa, zwłaszcza w zakresie wymiany eksperckiej oraz poprzez intensyfikację wspólnych działań w ramach formatu 16+1.

Ponadto ministrowie wyrazili zainteresowanie aktualizacją zapisów podpisanej w 1996 roku Umowy między MRiGŻ RP a macedońskim ministerstwem rolnictwa, leśnictwa i  gospodarki wodnej o współpracy w dziedzinie rolnictwa, tak aby odpowiadała ona aktualnym potrzebom i oczekiwaniom obu stron.

Omawiając stan współpracy handlowej produktami rolno-spożywczymi ministrowie zaznaczyli, że istnieje duży potencjał w rozwoju wymiany handlowej pomiędzy naszymi krajami, zwłaszcza, jak podkreśliła strona macedońska, w zakresie eksportu drobiu.

Polska odnotowuje dodatnie saldo w wymianie handlowej produktami rolno-spożywczymi z Macedonią. Wartość eksportu produktów rolno-spożywczych do Macedonii w 2015 roku wyniosła 24,1 mln EUR. Najważniejszymi towarami eksportowanymi z Polski do Macedonii w 2015 roku były wołowina oraz mięso drobiowe.

MRiRW


POWIĄZANE

Nadal handel zbożem na krajowym rynku jest niewielki. Brak jest ofert sprzedaży ...

Na krajowym rynku tanieje cukier. Powodem spadku cen była duża jego podaż przy n...

Wiceszef PSL Dariusz Klimczak będzie reprezentował ludowców w Komitecie Narodowy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę