CTR_80917

Spotkanie z rolnikami w Topoli Królewskiej

21 marca 2017
Spotkanie z rolnikami w Topoli Królewskiej

W dniu 15 marca 2017 r. w gimnazjum w Topoli Królewskiej należącej do Gminy Łęczyca odbyło się spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela z rolnikami tej gminy.

W spotkaniu uczestniczyli także: Ryszard Zarudzki,  Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, parlamentarzyści regionu łódzkiego: Senator RP Przemysław Błaszczyk, Posłowie: Piotr Polak, Marek Matuszewski i Tadeusz Woźniak, przedstawiciele wszystkich organizacji okołorolniczych z województwa łódzkiego oraz lokalnych jednostek samorządu terytorialnego.

Głównym tematem spotkania było omówienie podstawowych kierunków rozwoju obszarów wiejskich oraz zmian, jakie zachodzą w rolnictwie. Minister Jurgiel zachęcał zebranych uczestników do korzystania z dopłat oferowanych przez Unię Europejską oraz mówił o dążeniu do ujednolicenia wysokości dopłat. Odpowiadał także na pytania rolników, m.in. dotyczące bieżącej pracy na wsi i opłacalności produkcji rolnej.

W spotkaniu uczestniczyła także Agencja Nieruchomości Rolnych OT Warszawa Filia w Łodzi, reprezentowana przez Janusza Ciesielskiego, Zastępcę Dyrektora. Pracownicy Agencji, na stoisku firmowym, udzielali informacji dotyczących obrotu ziemią rolną. Wyjaśniali m.in. kwestie związane z procedurą uzyskania zgody na zakup lub sprzedaż nieruchomości rolnych po wejściu w życie nowych przepisów.

Filia ANR w Łodzi


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę