dnikukurydzy_210818

Spotkanie z rolnikami Ziemi Radomskiej

12 grudnia 2017
Spotkanie z rolnikami Ziemi Radomskiej
MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel wziął udział w VII Spotkaniu Rolniczym, które zorganizowały Rady Powiatowe Mazowieckiej Izby Rolniczej.

- Kończymy prace nad Paktem dla obszarów wiejskich – poinformował minister.

- Jestem przekonany, że zostanie on przyjęty na początku 2018 roku – dodał szef resortu rolnictwa.

W trakcie spotkania z rolnikami minister podsumował dotychczasowe prace podejmowane przez resort w ciągu minionych dwóch lat. Za najważniejsze uznał konsekwentne realizowanie przyjętego Programu działań MRiRW na lata 2015-2019.

- Dobry plan, dobrze dobrany zespół i współpraca w ramach Rady Dialogu Społecznego w Rolnictwie oraz samorządem rolniczym są gwarancją osiągania pozytywnych rezultatów – podkreślił minister Jurgiel.

Zaapelował jednocześnie do członków izb rolniczych o współpracę z rolnikami w zakresie wypełniania e-wniosków.

Szef resortu rolnictwa przedstawił także plany na kolejny rok. Zwrócił uwagę, że będzie to rok niezwykle istotny dla polskiego i europejskiego rolnictwa, gdyż w tym roku zapadną kluczowe decyzje dotyczące kształtu przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej po roku 2020.

- Już w maju tego roku rząd przyjął nasze priorytety w tym zakresie – przypomniał minister.

Najważniejsze nasze postulaty dotyczą utrzymania I i II filara WPR oraz odpowiednio wysokiego budżetu na realizacje tej jednej z najstarszych wspólnotowych polityk. Minister zaznaczył, że nie ma już żadnego uzasadnienia dla utrzymywania różnych poziomów wsparcia rolników w ramach Unii Europejskiej. Dlatego też Polska będzie się domagała wyrównania tego poziomu.

Minister poinformował również, że w nadchodzącym roku będą kontynuowane wszelkie możliwe działania dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa ASF wśród dzików.

Kolejne priorytety resortu dotyczą kwestii konkurencyjności i innowacyjności. W tym zakresie szczególna rola przypadać będzie ośrodkom doradztwa rolniczego i instytutom. Chodzi przede wszystkim o szybszy transfer osiągnięć naukowych do praktyki rolniczej.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustaw...

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wkrótce wypłaci z Funduszu Solid...

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongres...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę