Startują Naukowe Soboty w Baylab!

23 marca 2016

Warszawa, 22 marca 2016 r. - Firma Bayer zaprasza na siódmy sezon multimedialnych warsztatów popularno-naukowych o zdrowiu ludzi, zwierząt i roślin w warszawskim Salonie Zdrowia Baylab. Spotkania odbywają się w ramach cyklu Naukowych Sobót, od kwietnia do lipca 2016 roku i skierowane są do dzieci i młodzieży od ósmego roku życia. Pierwsze zajęcia w semestrze letnim odbędą się 2 kwietnia i będą dotyczyły bioróżnorodności. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja na stronie:  www.baylab.bayer.com.pl

Badania naukowe i innowacje, które stymulują rozwój są kluczowe zarówno dla poszczególnych przedsiębiorstw, gospodarki jako całości jak i mają bezpośredni wpływ na poziom życia ludzi na świecie. Popularyzację nauki powinniśmy zaczynać od najmłodszych, to oni w przyszłości mogą zostać naukowcami i zmieniać nasza planetę. Dzieci odkrywają świat z wielka pasją, myślą poza utartymi schematami. Tłumaczenie wszystkich zjawisk przyrodniczych powinno być odpowiednio dostosowane do odbiorcy i wieku dzieci, tak aby zarażać pasją do nauki i pozwolić na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata. Te zasady przyświecały powstaniu salonu popularnonaukowego Baylab, który zachęca dzieci do podróży w głąb fascynującego świata nauk przyrodniczych i ścisłych oraz poznania innowacji mających wpływ na codzienne życie. Pod okiem moderatorów, studentów kierunków medycznych i przyrodniczych, dzieci prowadzą szereg praktycznych eksperymentów i ćwiczeń laboratoryjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz mogą przyjrzeć się z bliska zjawiskom chemicznym, fizycznym i biologicznym otaczającego nas świata.

- Rozpoczynamy siódmy sezon warsztatów w Salonie Zdrowia Baylab. Od początku istnienia odwiedziło nas już ponad 14 000 osób. To najlepszy dowód na to, że angażująca i innowacyjna formuła poznawania świata nauki sprawdza się. Chcemy, aby młodzi naukowcy, uczestniczący w warsztatach, dogłębnie zrozumieli procesy chemiczne i fizyczne jakie zachodzą w żywych organizmach – mówi Monika Lechowska, Head of Communications Bayer Sp. z o.o.

W tegorocznej edycji Baylab odbędą się warsztaty z czterech obszarów tematycznych:

  • Bioróżnorodność: Skąd bierze się jedzenie?
  • Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie (kardiologia)
  • Koń trojański i bunt jednej komórki (onkologia)
  • Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe i czego nie potrafią, gdy zachorują? (okulistyka)


Więcej informacji: www.baylab.bayer.com.pl oraz www.fb.com/BaylabPolska


O firmie Bayer

Bayer: Science For A Better Life
Bayer to międzynarodowa firma działająca w  obszarach Life Science: ochrony zdrowia oraz rolnictwa.  Produkty i usługi Bayer mają na celu przynoszenie ludziom korzyści i ulepszanie jakości ich życia. Bayer tworzy wartość poprzez innowacje, wzrost i zapewnianie wysokich zysków. Będąc firmą odpowiedzialną społecznie, Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. W roku podatkowym 2015, grupa Bayer zatrudniała 117 000 pracowników, a wysokość sprzedaży wyniosła 46,3 mld €. Wydatki inwestycyjne wyniosły 2,6 mld €, a wydatki na badania i rozwój 4,3 mld €. Powyższe dane obejmują wyniki dywizji wysokospecjalistycznych materiałów, która weszła na giełdę 6 października 2015 jako nowa firma Covestro.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.bayer.com.pl
Odwiedź nas na Facebooku: http://www.facebook.com/Bayer, na Twitterze: https://twitter.com/Bayer, na YouTube: http://www.youtube.com/user/BayerPolska  

Biuro prasowe Bayer
Joanna Dunin-Kęplicz
Solski Burson-Marsteller
Telefon: + 48 501 132 395
E-mail: bayer@solskibm.pl

Oświadczenia dotyczące przyszłości
Niniejszy komunikat prasowy może zawierać dotyczące przyszłości oświadczenia opierające się na aktualnych założeniach i prognozach Grupy Bayer lub zarządów poszczególnych podgrup. Istnieje wiele znanych oraz nieznanych rodzajów ryzyka, niewiadomych oraz innych czynników, które mogą spowodować znaczące różnice pomiędzy rzeczywiście osiągniętymi w przyszłości wynikami, sytuacją finansową firmy oraz tempem jej rozwoju a wartościami szacunkowymi zawartymi w niniejszym dokumencie. Do czynników tych należą również te, które zostały opisane w publicznych sprawozdaniach firmy Bayer dostępnych pod adresem www.bayer.com. Firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności za aktualizację takich dotyczących przyszłości oświadczeń ani za porównywanie ich zgodności z jakimikolwiek przyszłymi wydarzeniami.

Biuro prasowe Bayer


POWIĄZANE

W sobotę 20 czerwca br., o godz. 11:00 zapraszamy do Minikowa na oficjalne otwar...

Ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Producenci maszyn rolniczych w Europie patrzą w przyszłość z pesymizmem. Aż 75% ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę