CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Strefa Inspiracji ARR: Pomagamy budować relacje i skutecznie promować

31 października 2016
Strefa Inspiracji ARR: Pomagamy budować relacje i skutecznie promować
ARR

Siła marki narodowej w promocji zagranicznej, storytelling jako sposób tworzenia relacji między marką a konsumentem oraz rola nowoczesnego wzornictwa w budowaniu rozpoznawalności marki to tematy drugiej Strefy Inspiracji Agencji Rynku Rolnego. Wykłady i panel dyskusyjny odbyły się 27 października w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedsiębiorcy branży rolno-spożywczej, związki i organizacje branżowe oraz producenci rolni, dla których po raz drugi zorganizowane zostało szkolenie służące podnoszeniu kompetencji w zakresie skutecznej promocji.

Spotkanie otworzył Sekretarz Stanu w MRiRW Jacek Bogucki, który podkreślił ważną rolę wspólnej pracy między resortem a branżą na rzecz promocji polskiego rolnictwa. Prezes ARR Łukasz Hołubowski przybliżył ideę Strefy Inspiracji ARR. – To projekt dedykowany przedsiębiorcom, dla których ARR będzie przygotowywać wykłady na temat marketingu, promocji, nowe raporty i badania, poruszać zagadnienia istotne dla rozwoju rynku rolno-spożywczego zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Na pytanie, jak polscy przedsiębiorcy branży rolnej powinni promować się za granicą: czy jako marka, czy jako kraj, odpowiedziała Monika Tyska, Dyrektor BWE ARR. W prezentacji podkreśliła rosnące znaczenie marki państwa, która w opinii zagranicznych konsumentów oznacza np.: jakość. Tym samym bazując na przykładach i efektach promocji rolnictwa Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, warto występować pod jednym szyldem i wspólnie budować wizerunek polskiego rolnictwa.

Druga prezentacja została poświęcona najmodniejszej w ostatnich dwóch latach metodzie marketingowej jaką jest Storytelling. Paweł Kocon, Dyrektor BRR ARR, opowiedział, jak dziś powinien wyglądać sposób docierania do wybranych grup docelowych i dlaczego w procesie zakupowym coraz większe znaczenie ma zmiana postaw konsumentów.

W panelu dyskusyjnym poświęconym wzornictwu dr Konopka -  Adjunkt ASP prowadzi Pracownię Projektowania Opakowań i Marek oraz W. Grzeluszka -grafik/projektant opakowań pokazali, jak zmiana opakowania i etykiety może wielokrotnie zwiększyć sprzedaż.

Podsumowanie wykładów już wkrótce na http://strefainspiracji.arr.pl/

Zapraszamy do śledzenia strony Strefy Inspiracji ARR.

ARR


POWIĄZANE

W terminie 5 - 18 października 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowa...

UE musi ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i przystosować się do zmieniające...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę