CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Sukces Pauli Kucharewicz i Bartosza Dzienisa na 40. jubileuszowym Rajdzie Kormoran

2 września 2016
Sukces Pauli Kucharewicz i Bartosza Dzienisa na 40. jubileuszowym Rajdzie Kormoran

W ostatni weekend wakacji - w dniach 27 – 28 sierpnia – okolice Mikołajek były prawdziwą mekką wszystkich fanów sportów motorowych. Wszystko za sprawą rozegranego w tym miejscu Rajdu Kormoran. W tym roku wydarzenie miało szczególny charakter, albowiem zawody odbyły się po raz 40. W rajdzie wystartowała załoga Metal – Fach, w składzie – Paula Kucharewicz i Bartosz Dzienis, którzy „wykręcili” na mazurskich szutrach rewelacyjne czasy.

Sokólski team uplasował się tuż za podium zajmując 4 miejsce w swojej klasie - K2. W klasyfikacji generalnej Volkswagen Polo, kierowany przez Paulę Kucharewicz dojechał na metę jako 9.  Czwarte miejsce ekipy to świetny wynik, biorąc pod uwagę bardzo silną obsadę rajdu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Uważamy to za nasz ogromny sukces, którego, co jasne, by nie było, bez zaangażowania i pracy całego zespołu. Nie możemy się już wprost doczekać kolejnego startu, który czeka nas za niewiele ponad miesiąc – powiedziała tuż po zakończeniu wyścigu szczęśliwa, choć zmęczona trudną rywalizacją na wymagających, mazurskich trasach, Paula Kucharewicz.

Załogi ścigały się na dziewięciu odcinkach specjalnych. Zawodnicy rywalizowali trzykrotnie w Baranowie i Sadach, dwukrotnie na Tałtach, a raz na Torze Mikołajki. Rajd Kormoran był jednocześnie 4. eliminacją Szuter Cup. Poprzednie zawody cyklu, rajd Warmińskie Szutry, Paula Kucharewicz i Bartosz Dzienis ukończyli na najniższym stopniu podium w swojej kategorii. W klasyfikacji generalnej znaleźli się na 7 miejscu.

Team Metal – Fach od tego sezonu rywalizuje w pełnym cyklu rajdów Szuter Cup. Przed zespołem w tym roku jeszcze dwa pucharowe starty. We wrześniu pojadą w Rajdzie Baltic Motor Show Cup. Zakończenie szutrowych zmagań zaplanowano w październiku Podlaskim Rally Sprint.

Rajd Kormoran to druga najstarsza impreza motoryzacyjna w kraju. Dłuższą historię ma jedynie Rajd Polski. Kormoran był pierwszą, a przez długie lata, jedyną imprezą rozgrywaną na drogach szutrowych.

Biuro prasowe Metal-Fach, zdj. Krzysztof Piotr Groński


POWIĄZANE

Oszacowaliśmy, że w ciągu pięciu lat w związku z efektem handlowym wdrożenia umo...

Dwie deklaracje: na temat unijnej dyrektywy w sprawie odnawialnych źródeł energi...

Dla polskich eksporterów jaj spożywczych w skorupkach pierwszą połowę roku 2017 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę