Targi_china_210519-750

Świat inwestuje w „czyste mięso”

18 czerwca 2019
Świat inwestuje w „czyste mięso”

W innowacyjne pomysły wyhodowania mięsa w warunkach laboratoryjnych  w oparciu o komórki pobrane od  zwierząt inwestują już  światowe koncerny mięsne.

Ostatnio pojawiły się informacje, że rząd Indii  wesprze  projekt badawczo  – rozwojowy tak zwanego „czystego mięsa”. Dzięki  temu mają powstać dwa instytuty badawcze w Maharashtra i Hyderabad w ramach partnerstwa z finansowanymi przez rząd instytucjami  naukowymi.  

Jest to największa w historii inwestycja rządu stanowego w mięso na bazie komórek. Władze Indii  widzą w rozwoju tego segmentu laboratoryjnej żywności ogromny potencjał do zaspokojenia zwiększających się potrzeb żywieniowych na bazie białka dla szybko rosnącej populacji swojego kraju. Znaczna część ludzi w  Indiach to  nadal  wegetarianie, jednak z uwagi na wzrastające dochody gospodarstw domowych mięso zyskuje  na popularności.

Poważnym wyzwaniem  byłoby  zwiększanie produkcji mięsa drobiowego w Indiach z uwagi na ograniczenia środowiskowe. Według zaangażowanego w przedsięwzięcie Good Food Institute mięso  laboratoryjne może wkrótce być dostępne po przystępnych cenach w Indiach i nie tylko.

W opinii Instytutu partnerstwo publiczno  – prywatne może się okazać korzystniejsze dla osiąganych postępów w badaniach niż  amerykańskie  promocje startupów finansowane z sektora prywatnego. Instytut uważa, że bez silniejszych  funduszy rządowych na badania, Amerykanie mogą wkrótce zostać w tyle za konkurencją w tej dziedzinie.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Według informacji zebranych przez izby rolnicze, susza rolnicza wstąpiła na tere...

Copa i Cogeca pragną pogratulować p. Davidovi Sassoliemu wyboru na przewodnicząc...

– Nigdy nie podejrzewałabym nawet, że pierwsze objawy, które pojawiły się 1,5 ro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę