Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Światowy Kongres BioAg nagrodził Alberto Acedo z Biome Makers

5 maja 2023
Światowy Kongres BioAg  nagrodził Alberto Acedo z Biome Makers

Światowy Kongres BioAg uhonorował Alberto Acedo z Biome Makers nagrodą Revolutionary Achiever Award 2023 (4 maja 2023 r. — Davis, Kalifornia) Biome Makers z dumą ogłasza, że dr Alberto Acedo, współzałożyciel i dyrektor naukowy, otrzymał nagrodę Revolutionary Achiever Award 2023 przyznawaną przez Światowy Kongres BioAg. Ta nagroda jest wyrazem uznania dla wyjątkowego wkładu dr Acedo w branżę poprzez prawdziwe innowacje i namacalny sukces interesariuszy z branży rolniczej.

Jako wiodąca globalna firma agtech, Biome Makers zawsze przodowała w innowacjach, a Alberto Acedo odegrał kluczową rolę w osiąganiu sukcesu przez firmę. Odegrał kluczową rolę w opracowaniu technologii BeCrop, która wykorzystuje zaawansowane prognozy genomiki, mikrobiomu i sztucznej inteligencji, aby zapewnić wgląd w określone funkcje wykonywane przez cały mikrobiom gleby.

Zaangażowanie i ciężka praca dr Acedo zostały docenione przez Światowy Kongres BioAg, co świadczy o jego wyjątkowych zdolnościach adaptacyjnych i silnej wizjonerskiej dalekowzroczności w interdyscyplinarnych dziedzinach, takich jak rolnictwo i sztuczna inteligencja. Nagroda jest wielkim zaszczytem dla Biome Makers, dodatkowo wzmacniając zaangażowanie firmy w dążenie do doskonałości i innowacji w technologii rolniczej.

„Chciałbym zadedykować tę nagrodę niezliczonym rolnikom, agronomom i ludziom ciężko pracującym w terenie, aby zaspokoić nasze potrzeby żywnościowe. Są kluczowymi czynnikami napędzającymi zrównoważone rolnictwo, a my możemy zapewnić im technologię wspierającą ich działania” — mówi dr Acedo. „Chciałbym wyrazić wdzięczność komitetowi wydarzenia, naszemu oddanemu i pełnemu pasji zespołowi w Biome Makers oraz społeczności naukowej, której badania i innowacje inspirują mnie każdego dnia. Jestem dumny z bycia częścią tej społeczności i nie mogę się doczekać dalszego przesuwania granic tego, co jest możliwe w badaniach genomicznych i uczeniu maszynowym.


Dr. Alberto Acedo


Dr Alberto Acedo posiada tytuł doktora medycyny genetycznej i zastosowań biomedycznych, specjalizując się w sekwencjonowaniu NGS i uczeniu maszynowym. Alberto jest prelegentem TEDx, ekspertem Komisji Europejskiej i członkiem GLOSOLAN (FAO). Jest uznawany za młodego wizjonera AgTech, między innymi przez MIT Technology Review i AgFunder. Przed założeniem Biome Makers wraz z Adriánem Ferrero, dr Acedo zdobywał doświadczenie jako badacz genetyki na Uniwersytecie w León (Hiszpania), gdzie został honorowym współpracownikiem. Zgromadził ponad pięcioletnie doświadczenie badawcze w dziedzinie genetyki człowieka w Instytucie Biologii Molekularnej i Genetyki Hiszpańskiej Narodowej Rady ds. Badań. Dr Acedo mógł zastosować w praktyce swoje badania teoretyczne i wiedzę techniczną poprzez prawdziwe usługi analizy genetycznej opracowane w firmie AC-Gen Reading Life.

Dr Acedo posiada dziesiątki patentów i jest autorem ponad 20 raportów naukowych. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu setek projektów badawczych we współpracy z różnymi instytucjami na całym świecie. Obecnie Alberto kieruje inicjatywą Biome Makers, Fields4Ever, globalną inicjatywą przywracania zdrowia gleby. Fields4ever składa się z ponad 210 projektów na czterech kontynentach, wspierających rolników, agronomów i instytucje badawcze w ciągłym rozwoju zrównoważonego rolnictwa, zapewniając jakość gleby i żywności dla przyszłych pokoleń.

 

Dr. Alberto Acedo BIOME MAKERS

 

***

O twórcy biomów:
Założona w Bay Area w Kalifornii w 2015 roku firma Biome Makers jest jednym z czołowych światowych liderów AgTech, wyznaczając standardy w zakresie zdrowia gleby dzięki technologii BeCrop®. Oparte na wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej AgTech i oparte na danych i nauce, Biome Makers łączą biologię gleby z podejmowaniem decyzji w rolnictwie, aby zoptymalizować praktyki rolnicze i odwrócić degradację gleb uprawnych. Dzięki laboratoriom na całym świecie, klientom na 4 kontynentach i ponad milionowi akrów gruntów, na które wpływ ma wpływ, Biome Makers ożywia funkcjonalność gleby i zrównoważony rozwój rolnictwa na całym świecie. 

##########

oprac. redakcja ppr.pl


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę