Święto branży retail już za chwilę!

18 listopada 2019
Święto branży retail już za chwilę!
Newseria Biznes

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą w dniach 20-21 listopada, w Centrum EXPO XXI w Warszawie. W ich trakcie eksperci będą także dzielić się wiedzą w ramach Teatru Innowacji - warto zaplanować wizytę na targach tak, by móc zaczerpnąć z ich doświadczenia i pomysłów. RetailShow to także dwudniowe, bezpłatne, branżowe warsztaty w Teatrze Innowacji, pokazy i konkursy.

Przyszłość retail okiem specjalistów

Tematyka otwartych warsztatów w Teatrze Innowacji pozwoli znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące różnych obszarów zarządzania siecią handlową czy sklepem. W programie są prelekcje poświęcone przyszłości branży w zakresie rozwiązań aranżacyjnych, jak i technologii. Dr Marek Borowiński podzieli się wiedzą z najbardziej innowacyjnego rynku, czyli Stanów Zjednoczonych. Na podstawie obserwacji trendów na targach Global Shop w Chicago i analizy amerykańskich sklepów poprowadzi serię szkoleń z cyklu „Shop Doctor w USA”. – Handel bardzo dynamicznie rozwija się, zmienia się też komunikacja marek i sklepów, a na konsumentów coraz większy wpływ wywierają influencerzy - warto o tym wiedzieć i podążać z tymi zmianami - mówi ekspert.

W przyszłość wybiega także Jakub Kownacki z firmy ISS RFID, który podczas swoich prelekcji opowie o 3 top technologiach, które pozwolą unowocześnić sklep, a są to identyfikacja drogą radiową (RFID), beacony (Bluetooth) i digitalizacja przestrzeni sklepowych, np. inteligentne przymierzalnie i lustra czy cyfrowe witryny.

Rozwój technologii potwierdza też Kamil Podsiadły z Koncept-L S.A., w odniesieniu do ewolucji prezentowanej oferty firmy na RetailShow na przestrzeni 10 lat. – Dużych zmian można dopatrywać się w dodatkowym wyposażeniu placówek handlowych w komputery dotykowe, które coraz częściej pełnią rolę elektronicznego asystenta handlowego. Widać także wyraźny postęp w obszarze technologii RFID wychodzącej poza ramy obsługi antykradzieżowej - mówi ekspert.

Z kolei Tomasz Kalko, szkoleniowiec i mówca, spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy cena musi być najważniejszym elementem transakcji. Powie co zrobić, by sprzedawcy mogli sprzedawać drogo, jednocześnie mieli zadowolonych klientów i budowali poczucie wartości wśród kupujących z nabywanego produktu, a nie tylko z warunków transakcji.

Szczegółowy program dwudniowych warsztatów znajduje się pod poniższym linkiem:

http://www.retailshow.pl/pl/innovation-theatre

Nowości w programie i sprawdzone elementy

Organizatorzy Targów RetailShow co roku dbają o to, by czymś nowym zaskoczyć odwiedzających i zyskiwać miano najciekawszego wydarzenia w branży. W tym roku mają się do tego przyczynić polskie eliminacje do europejskiego finału mistrzostw świata wytwórców lodów Gelato 2021 - Gelato Festival Challenge. Zwycięzca weźmie udział w Europejskim Finale we Włoszech w 2020 i powalczy o tytuł „WORLD’S BEST GELATO!” w 2021.

Konkurs ten wpisuje się w trend podążania za potrzebami klientów, którzy robiąc zakupy, chcą mieć pod ręką wiele dodatkowych usług, a także produkty z etykietą Bio czy Eco. Jak mówi Piotr Lamenta z firmy Primulator, współorganizator konkursu, dla branży retail to sygnał o nowych produktach, po które sięga coraz większa grupa odbiorców. – To również nowy pomysł na biznes, ponieważ przy stosunkowo niedużej inwestycji można uruchomić produkcję własnych lodów rzemieślniczych. Jak to zrobić, zaprezentujemy w drugim dniu targów – dodaje. Wtedy odwiedzający targi wezmą udział w prezentacjach technologa cukierniczego, Marcina Zycha, który pokaże jak przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu Carpigiani, zachwycić klientów.

Targi RetailShow, najważniejsze wydarzenie branży handlowej to także Retail Congress, czyli całodniowa konferencja, w tym roku pod hasłem „Handel przyszłości”, w której uczestniczą managerowie wiodących sieci handlowych, specjaliści od marketingu, rozwoju, IT, merchanidisingu i zakupów czy właściciele sklepów. Targi to również, doceniane w branży, konkursy - Innowacje Handlu 2019 i Best Shop Concept 2019. Nagrodzone produkty i wyłonione koncepty sklepowe swą jakością i innowacyjnością ponownie wyznaczą standardy jakości na kolejny rok.  

Informacje praktyczne

10 Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się w dniach 20-21 listopada 2019 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska.

Wstęp jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja lub w recepcji w dniu targów.

Sponsorami Głównymi RetailShow 2019 i Retail Congress są Orange, Koncept-L i Zebra Technologies oraz Invent Analytics. Firma ISS RFID ma status Sponsora Retail Congress.

 

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Dwie strategie w ramach Europejskiego Zielonego Ładu – ochrony bioróżnorodności ...

Pomoc na restrukturyzację gospodarstw rolnych - pożyczki na spłatę zadłużenia zw...

Każda osoba związana zawodowo z transportem powinna znać podstawowe zasady związ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę