CTR_80917

Święto pań z miłą niespodzianką

8 marca 2017
Święto pań z miłą niespodzianką

8 marca to święto kobiet w Polsce. Ten dzień powinien być przyjemny dla każdej z pań. Sposobów na to, by sprawić im miłą niespodziankę jest wiele. Kwiaty, prezenty, kolacja czy pyszny, lekki mleczny deser na pewno uczynią ten dzień wyjątkowym.    

Dzień Kobiet celebrują panie w wielu krajach Europy, ale także w bardziej odległych zakątkach świata np. w Brazylii, na Kubie, w Wietnamie czy Zambii. Tego dnia obdarowywane są przez mężczyzn kwiatami, drobnymi upominkami.

Pierwowzorem Dnia Kobiet było święto, które obchodzono na początku marca w starożytnym Rzymie. Składano wtedy hołd macierzyństwu i płodności, a mężczyźni wręczali swoim ukochanym prezenty.

Za początki Międzynarodowego Dnia Kobiet przyjmuje się ruchy robotnicze w Ameryce Północnej i Europie z początku XX wieku. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Rok później Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła Dzień Kobiet, obchodzony na świecie. Odbyło się to w drodze anonimowego głosowania, bez ustalania dokładnej daty święta. W Polsce zostało przyjęte, że panie świętują 8 marca.

W naszym kraju Dzień Kobiet był szczególnie celebrowany w okresie PRL. 8 marca kobiety dostawały goździki i rajstopy. Teraz to się zmieniło o tyle, że otrzymują bardziej różnorodne prezenty. Bo i panowie mają możliwości, by być bardziej kreatywni.

A na koniec miłego dnia nie ma nic lepszego niż pyszny mleczny deser. Mleko jak wiadomo jest źródłem białka, tłuszczu, węglowodanów. Ma  w swoim składzie bardzo potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu wapń. Zawiera również składniki mineralne takie jak magnez, potas, fosfor, cynk oraz witaminy A, D, E, K oraz z grupy B. Witamina E ma między innymi właściwości odmładzające, przyczynia się do regeneracji naskórka, jest głównym przeciwutleniaczem, hamuje procesy starzenia się skóry.Kampania „Mamy kota na punkcie mleka" jest realizowana dzięki Polskiej Izbie Mleka oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Sfinansowana jest z Funduszu Promocji Mleka.

Biuro Prasowe Kampanii Mamy kota na punkcie mleka


POWIĄZANE

Odpowiednie użytkowanie zakupionej używanej maszyny i regularne przeprowadzanie ...

W dniu 18 października 2017 r. w Biurze Krajowej Rady Izb Rolniczych odbyło się ...

13 października 2017 r. w Ludwikowie k. Poznania odbyły się pokazy terenowe doty...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę