CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Święto Tarniny – zapraszamy!

30 czerwca 2016
Święto Tarniny – zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z Klubem Gaja podczas dorocznego Święta Tarniny w Kosorowicach w Gminie Tarnów Opolski.  3 lipca (niedziela) od godz. 16.00 będzie można wziąć udział w grach i zabawach ekologicznych oraz zobaczyć interaktywną wystawę poświęconą zadrzewieniem śródpolnym.

Działania Klubu Gaja  prowadzone będą we współpracy z Gminą Tarnów Opolski w ramach projektu „Święto Drzewa – wśród pól”, poświęconego roli i znaczeniu zadrzewień i zakrzewień śródpolnych w ochronie różnorodności biologicznej na terenach rolniczych, w szczególności w kontekście zmian klimatu.

Podczas imprezy każdy będzie mógł zagrać w plenerowe domino i grę planszową „Skocz w zarośla” i poznać gatunki roślin i zwierząt związane z zadrzewieniami śródpolnymi. Dzieci zachęcamy do wspólnej zabawy klockami Lego podczas której będziemy budować makietę terenów rolniczych z kępami drzew i krzewów, korytarze ekologiczne i remizy dla dzikiej zwierzyny, aleje drzew. Zapraszamy także do samodzielnego wykonania nadruku - symbolu tarniny na torbach bawełnianych na zakupy i spotkania z poezją Czesława Miłosza pod  „Drzewem Słów”. Natomiast zwiedzając wystawę uczestnicy będą mogli m.in. poznać i zabrać ze sobą ciekawe przepisy kulinarne z wykorzystaniem owoców dziko rosnących drzew i krzewów, a także posłuchać wiersza Czesława Miłosza „Do leszczyny” w interpretacji Bartłomieja Topy.

Projekt „Święto Drzewa – wśród pól” został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Patronaty: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Opolskiego, Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa  Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski.

Partnerzy: Lasy Państwowe: Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Katowicach, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w  Krośnie, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Gmina Tarnów Opolski, Gmina Jodłownik, Gmina Krościenko Wyżne.

Czytaj więcej: www.wsrodpol.swietodrzewa.pl

Klub Gaja


POWIĄZANE

W terminie 5 - 18 października 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowa...

UE musi ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i przystosować się do zmieniające...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę