Adama_Spyrale_1-31.05.21

System CAMELEON Nowodvorski Lighting - nieograniczone możliwości

4 marca 2020
System CAMELEON Nowodvorski Lighting - nieograniczone możliwości
Newseria Lifestyle

System CAMELEON marki Nowodvorski Lighting to nowoczesny system oświetlenia przeznaczony do projektowania samodzielnego (w przypadku rozwiązań mniej skomplikowanych) lub z pomocą specjalisty projektanta, w przypadku złożonych rozwiązań i niestandardowych potrzeb. Jego innowacyjność polega na możliwości doboru i tworzenia indywidualnych kompozycji z poszczególnych elementów wchodzących w jego skład, bez konieczności wykonywania bruzd do ukrycia przewodów elektrycznych w ścianach czy sufitach. Na system składa się gama kloszy, różnych rodzajów i długości zawieszeń, kilku rodzajów puszek montażowych oraz niezbędnych do skomponowania całego systemu elementów montażowych. Bogaty asortyment kloszy, różnorodność ich kształtów, jak i nowoczesność materiałów, z których zostały wykonane, stanowią doskonałe dopełnienie wnętrz o bardzo zróżnicowanych charakterach.

W ofercie znajdują się zarówno klosze wykonane ze szkła, metali w różnych formach, betonu, drewna, jak i szlachetnych tkanin. Dostępne są również klosze i oprawy dedykowane do przestrzeni roboczych – oświetlenie punktowe czy roboczo-biurowe. System cechuje przede wszystkim duża funkcjonalność i elastyczność, co oznacza, że do jednej puszki montażowej (jednego punktu zasilania) można zamontować kilka rodzajów zawieszeń w różnych długościach i kolorach oraz do 12 różnych rodzajów kloszy i opraw. Należy przy tym dodać, że w ramach jednego punktu zasilania istnieje możliwość stworzenia dwóch obwodów. Tym samym lampy w poszczególnych częściach pomieszczenia, np. nad blatem kuchennym i stołem w jadalni, mogą świecić niezależnie od siebie. Zastosowanie kolejnych tego rodzaju rozwiązań w ramach jednej przestrzeni wymaga jedynie dodatkowych punktów zasilania.
 

 

Z czego składa się system Cameleon?

Niewątpliwym atutem systemu CAMELEON jest możliwość podłączenia nawet do 12 opraw oświetleniowych o maksymalnej mocy 40 W do jednego punktu zasilania. Pozwalają na to specjalnie skonstruowane puszki umożliwiające ukrycie kostek i przewodów zasilających oraz system zawieszeń, uchwytów i kloszy. Puszki dostępne są w kilku kształtach i rozmiarach. Ponadto występują w dwóch uniwersalnych kolorach – czarnym i białym. Uzupełnienie puszek stanowią zawieszenia wyposażone w przewody, również w kolorze czarnym i białym, oraz oprawki E27, G9 czy GU10 do wyboru (z osłonkami w różnych kolorach). Uchwyty podtrzymujące pozwalają w łatwy i szybki sposób rozmieścić przewody na ścianie czy suficie, bez konieczności wykonywania bruzd do ich ukrycia. Istnieje zatem możliwość wyeksponowania, całego systemu i podkreślenia jego charakteru, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu puszek, przewodów i uchwytów w kolorze kontrastowym do powierzchni ścian i sufitów, lub stworzenia kompozycji o charakterze monochromatycznym. Na szczególną uwagę zasługują również zróżnicowane pod względem materiałowym, rozmiarowym czy funkcjonalnym klosze dedykowane do systemu Cameleon, które stanowią doskonałe dopełnienie wnętrz utrzymanych w różnych stylach i trendach. Wśród kloszy przystosowanych do systemu Cameleon znajdują się zarówno modele znane już z poprzednich kolekcji, tj. WAVE, LUKSOR, UMBRELLA, GSTAR, WHEEL czy EGG, jak i nowości – CAMELEON SPHERE, CAMELEON STRAW, CAMELEON CYLINDER oraz CAMELEON CONE S, CAMELEON BARREL WIDE S I CAMELEON BARREL THIN S.

 

Prosty sposób na oświetlenie wnętrz

Warto też podkreślić raz jeszcze, że system CAMELEON pozwala na dowolne rozmieszczenie opraw i uzyskanie dwóch osobnych stref oświetleniowych w ramach jednego punktu zasilania, co należy bezwzględnie uwzględnić na etapie projektowania systemu. System CAMELEON marki Nowodvorski Lighting to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw bardzo indywidualnym, a często niestandardowym i nowatorskim potrzebom użytkowników. Istotną rolę odgrywa jednak sam proces przygotowania i zaplanowania, jak powinien on wyglądać w danej przestrzeni. Do stworzenia systemu niezbędne jest bowiem zaopatrzenie się w odpowiednią ilość określonych elementów, czyli puszek, zawieszeń, uchwytów podtrzymujących i kloszy potrzebnych do planowanego rozwiązania. Przemyślane rozwiązania zastosowane w systemie Cameleon sprawiają, że proces aranżacji i montażu przebiega szybko, sprawnie i nie wymaga żmudnych i kosztownych prac remontowych. Dopełnienie całego rozwiązania stanowi katalog systemu Camelon zawierający pełną ofertę elementów systemu wraz z danymi technicznymi każdego z ich (min. klasy ochronności), które są niezbędne w procesie projektowania. W katalogu przedstawiono również inspiracje aranżacji świetlnych oraz szczegółowe instrukcje montażu poszczególnych elementów systemu. Katalog systemu Cameleon dostępny jest do pobrania w wersji elektronicznej na stronie internetowej producenta – www.nowodvorski.com. Sposób działania systemu Cameleon prezentuje animacja przygotowana przez producenta, dostępna na kanale YouTube marki.

 

Walory systemu Cameleon marki Nowodvorski Lighting zostały docenione również przez ekspertów branży oświetlenia i nagrodzone Złotym Medalem 2020 Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz nagrodami specjalnymi Grupy MTP – Eco Prize i Grand Prix.

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Nie tylko banki oferują bezpieczne pożyczki na jasnych zasadach. Coraz więcej fi...

Oddałbyś wszystko za pozbycie się nieznośnych objawów syndromu dnia poprzedniego...

Na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych w dniu 28 maja br. w godz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę