aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szeroka ochrona dla rolników i ich gospodarstw z

27 listopada 2023
Szeroka ochrona dla rolników i ich gospodarstw z

Nowy Pakiet Ubezpieczeń AGRO od Wienera

Ubezpieczyciel wprowadził istotne zmiany do dotychczas oferowanego pakietu dla rolników. Najważniejsze to wprowadzenie wariantu All Risk - od wszystkich ryzyk w ubezpieczeniu budynków rolniczych i mienia oraz maszyn rolniczych. Istnieje także możliwość wyboru wartości ubezpieczenia. Kolejną istotną zmianą jest możliwość ubezpieczenia instalacji OZE jako osobnego przedmiotu ubezpieczenia. Wprowadzono też Assistance Podstawowy do każdego ubezpieczanego w zakresie obowiązkowym budynku mieszkalnego - w ramach którego można skorzystać z usługi doradztwa w zakresie pozyskiwania środków krajowych i unijnych. Pojawiły się również dodatkowe rozszerzenia do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.


ubezpieczenia AGRO

 

Wariant All Risk - gwarancja najszerszego zakresu ochrony

Pakiet AGRO to szeroka ochrona dla rolników i ich majątku, zapewnia ubezpieczenie budynków rolniczych, małych budynków i budowli, dobytku rolniczego i maszyn, ziemiopłodów, zwierząt gospodarskich, a także instalacji OZE. Mienie ubezpieczane jest w zakresie Ryzyk nazwanych lub Wszystkich ryzyk, kradzieży z włamaniem, rozboju. Nowością jest wprowadzenie możliwości skorzystania z wariantu All Risk w przypadku budynku mieszkalnego, budynku gospodarczego oraz mienia i maszyn rolniczych. Oznacza to, że ubezpieczenie obejmuje swoim zakresem wszystkie zdarzenia, które nie zostały wykluczone w OWU tzn. ogólnych warunkach ubezpieczenia.

- Rolnicy mają obowiązek posiadania polisy obejmującej ochroną budynki rolnicze i OC rolników. Jednak wielu gospodarzy chce, aby ubezpieczenie chroniło jak najwięcej składników majątku rolnego i prywatnego oraz budynków rolniczych i OC w jak najszerszym zakresie. Gospodarstwo rolne to coraz częściej dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo i nowoczesna firma, z kosztownymi budynkami, maszynami czy instalacjami OZE. Dlatego przygotowaliśmy Pakiet AGRO w nowej odsłonie, który odpowiada na potrzebny współczesnych rolników i gwarantuje pełną ochronę – mówi Beata Raszkiewicz, ekspertka Wiener.

Rozbudowane ubezpieczenie OZE

Ważną zmianą jest także wyodrębnienie urządzeń odnawialnych źródeł energii jako osobnego przedmiotu ubezpieczenia. Przy ubezpieczeniu mienia, budynków rolniczych, małych budynków, budowli lub stałych elementów można dodatkowo ubezpieczyć: panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła, magazyny energii, turbiny wiatrowe czy mikrobiogazownie rolnicze. Wszystkie wymienione OZE można ubezpieczyć w wariancie All risk a w wariancie Ryzyka nazwane dodatkowo od ryzyka dewastacji i przepięcia. OZE można ubezpieczyć na osobnej polisie.

 

Assistance w każdej polisie

Wiener w nowym Pakiecie AGRO wprowadził też usługę assistance do każdego budynku mieszkalnego ubezpieczonego w zakresie obowiązkowym. Dzięki Assistance Dom i doradztwo rolne ubezpieczony ma możliwość konsultacji z ekspertem w sprawie pozyskiwania dotacji, pomocy fachowej w domu np. ślusarza, dekarza, elektryka, hydraulika czy technika urządzeń grzewczych. Za zarządzanie i koordynację procesem assistance odpowiedzialna jest firma Global Assistance Polska. Rolnik otrzyma także wsparcie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia, utraty lub awarii swojego mienia prywatnego.

Możliwe jest też skorzystanie, po opłaceniu dodatkowej składki, z usługi Rower i UTO Assistance, które zapewnia organizację pomocy w przypadku usterki lub wypadku na rowerze lub UTO (urządzeniu transportu osobistego np. hulajnodze). Ubezpieczyciel zapewni transport do miejsca zamieszkania lub najbliższego serwisu, w przypadku awarii koła zorganizuje dojazd specjalisty i naprawę na miejscu. Z kolei w Assistance Zdrowie Wiener zapewnia telekonsultacje lekarskie (internistyczne i specjalistyczne) dostęp do infolinii medycznej i weterynaryjnej, a także organizację pomocy psychologa i prawnika.

W Pakiecie AGRO rolnicy mogą też w ramach dobrowolnego ubezpieczenia zabezpieczyć swoje zdrowie. Wiener wypłaci świadczenie po nieszczęśliwym wypadku (w tym po zawale serca lub udarze mózgu) z tytułu: trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci, pobytu w szpitalu, poniesionych kosztów leczenia. Zorganizuje i pokryje koszty świadczeń medycznych po nieszczęśliwym wypadku, eksperckiej opinii medycznej, czy pokryje koszty leczenia chorób odzwierzęcych i wywołanych przez kleszcze. 

OC w życiu prywatnym

Rozszerzeniu uległo także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. W nowym Pakiecie AGRO jest możliwość rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej o szkody związane z: prowadzeniem prac budowlanych, prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego, świadczeniem usług międzysąsiedzkich, handlem produktami rolniczymi. W ubezpieczeniu kosztów ochrony prawnej Wiener zapewnia też wsparcie prawnika. Ochroną odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym obejmujemy rolnika oraz osoby bliskie i pomoc domową.

Podstawowe ubezpieczenia dla rolnika w ramach Pakietu AGRO

Decydując się na ubezpieczenie rolnicze, warto zwrócić uwagę na Pakiet AGRO od Wiener. Zawiera on obowiązkowe OC i ubezpieczenie budynków rolnych oraz wiele rozszerzeń i ubezpieczeń uzupełniających, które można ze sobą dowolnie zestawiać. Są to m.in. ubezpieczenie dobytku rolniczego, agrocasco czy OC w życiu prywatnym. Można je dopasować do potrzeb rodziny i prowadzonego gospodarstwa.

 

Możliwe jest na przykład objęcie ochroną mienia od przepięć, dewastacji lub stłuczenia, pomimo braku ubezpieczenia tego mienia od zdarzeń losowych. W ramach jednej polisy można ubezpieczyć następstwa nieszczęśliwych wypadków u najbliższych osób, bez względu na ich wiek. W ramach agrocasco istnieje możliwość ubezpieczenia maszyn rolniczych w wariancie Serwis przypadku maszyn do 15 lat. Wiener ubezpiecza maszyny rolnicze w wieku nawet do 30 lat. Pakiet oferuje też ubezpieczenie dobytku, zarówno rolnego (zwierzęta gospodarskie, ziemiopłody), jak i domowego (zwierzęta domowe, przedmioty codziennego użytku).

 Pakiet AGRO to wsparcie w wielu niespodziewanych sytuacjach w gospodarstwie. To szeroki pakiet, który daje kompleksowe zabezpieczenie w czterech filarach: mienie, odpowiedzialność, wsparcie i zdrowie.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...

Trzy belgijskie organizacje rolnicze – Boerenbond, ABS i FWA – osiągnęły porozum...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę