aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szkodliwe żelki i batoniki z konopiami m-ki Diamond Shruumz

26 czerwca 2024
Szkodliwe żelki i batoniki z konopiami m-ki Diamond Shruumz

Amerykańska rządowa instytucja d/s badania epidemii i doradztwa które dotyczą bezpieczeństwa Centrum Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia Stosowanego podała informacje o zakazie spożywania batonów, rożków i żelków marki Diamond Shruumz. Produkty te możzna kupić również w Polsce, np.na Allegro.
W komunikacie podano, że wszystkie smaki produktów marki Diamond Shruumz:

Mikrodozowanie batoników czekoladowych
Natchnione szyszki
Żelki Micro Dose i Macro Dose

Objawy po zjedzeniu tych produktów

Osoby, które zachorowały po zjedzeniu produktów marki Diamond Shruumz, zgłaszały różne ciężkie objawy, w tym drgawki, depresję ośrodkowego układu nerwowego (utrata przytomności, splątanie, senność), pobudzenie, nieprawidłowe tętno, nadciśnienie/niedociśnienie, nudności i wymioty.
Sklepy, których to dotyczy

Produkty marki Diamond Shruumz można kupić online również w Polsce i osobiście w różnych punktach sprzedaży detalicznej na terenie USA i całej Europy, w tym w sklepach z dymem/vape, a także u sprzedawców detalicznych sprzedających produkty pochodne konopi, takie jak kanabidiol (CBD) lub delta-8 tetrahydrokannabinol (delta-8 THC ).

Pełna lista sprzedawców detalicznych jest obecnie nieznana, a FDA zaleca, aby obecnie nie kupować ani nie spożywać żadnych smaków batoników czekoladowych, rożków ani żelków marki Diamond Shruumz w jakichkolwiek sklepach detalicznych lub w Internecie.

Konsumenci nie powinni jeść, sprzedawać ani podawać batoników czekoladowych, rożków ani żelek marki Diamond Shruumz w żadnym smaku i powinni je wyrzucić.

Konsumenci powinni sprawdzić swoje domy i wyrzucić te produkty, jeśli zostaną znalezione.
Produkty te mogą spodobać się dzieciom i młodzieży. Rodzice i opiekunowie powinni rozważyć omówienie informacji zawartych w tym poradniku ze swoimi dziećmi i zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć spożywania tych produktów przez młodsze osoby.

Sprzedawcy detaliczni nie powinni sprzedawać ani dystrybuować żadnego smaku batoników czekoladowych, rożków ani żelków marki Diamond Shruumz i powinni przechowywać produkt w bezpiecznym miejscu do czasu otrzymania dodatkowych instrukcji dotyczących zwrotu lub bezpiecznej utylizacji produktu.
Jeśli po spożyciu tych produktów zachorujesz, skontaktuj się ze swoim lekarzem i/lub zadzwoń na infolinię ds. zatruć pod numer 1-800-222-1222. Poinformuj ich, że niedawno spożyłeś tabliczki czekolady, rożki i/lub żelki marki Diamond Shruumz.
Pracownicy służby zdrowia powinni zgłaszać te choroby lokalnemu wydziałowi zdrowia i/lub infolinii ds. zatruć.

 

9

oprac, e-mk, ppr.pl na podst źródło: FDA USDA


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę