aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Szkolenie dla rolników z gminy Domaniów

18 lutego 2016

W ramach obowiązku informowania beneficjentów przez Agencję Rynku Rolnego na temat zasad uczestniczenia w administrowanych mechanizmach, pracownicy Sekcji Informacji i Promocji Oddziału Terenowego ARR we Wrocławiu przeprowadzają cykle szkoleń dotyczących aktualnie realizowanych przez Oddział zadań. Organizując szkolenia OT współpracuje z Powiatowymi Zespołami Doradców Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Kolejne ze spotkań odbyło się 16 lutego bieżącego roku w Domaniowie. Dotyczyło ono Dopłat do materiału siewnego oraz Wsparcia w sektorach hodowlanych.

Uczestnikami spotkań byli rolnicy, powiatowi doradcy rolni PZD w Oławie oraz pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Kierownik Sekcji Informacji i Promocji OT ARR we Wrocławiu Teresa Pernal szczegółowo omówiła zasady udzielania dopłat do materiału siewnego oraz sposób wypełniania wniosków.

Zebrani dowiedzieli się również jak przebiegała realizacja programu dopłat na terenie województwa dolnośląskiego na przestrzeni lat oraz poznali historyczny zarys stosowania kwalifikowanego materiału siewnego w Polsce począwszy od lat 70 minionego wieku do chwili obecnej.

Przy omawianiu sposobu wypełniania wniosku o dopłatę zebrani korzystali z otrzymanych formularzy. Uzupełnieniem przekazanej wiedzy były udostępnione materiały informacyjne w postaci broszury informacyjnej ARR i OT.

Pracownicy ARR poinformowali również rolników o zbliżającym się terminie składania wniosków o nadzwyczajne wsparcie przez producentów trzody chlewnej i mleka.

ARR


POWIĄZANE

Transport materiałów sypkich jest niezbędnym elementem w wielu sektorach przemys...

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę