aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Szlaki Duszy, starożytne Pompeje i spektakl świateł w Salerno czekają na polskich turystów

6 grudnia 2017
Szlaki Duszy, starożytne Pompeje i spektakl świateł w Salerno czekają na polskich turystów
Massimo Pica

Podczas 25-tych jubileuszowych Targów Turystycznych w Warszawie włoski region Kampania zaprezentował bardzo ciekawą ofertę turystyczną dla aktywnych zarówno fizycznie jak i duchowo turystów z Polski.

W ostatni weekend listopada do Pałacu Kultury i Nauki przyjechało tysiące zainteresowanych turystyką odwiedzających. Stoisko włoskiego regionu Kampania cieszyło się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników targów.

"Odnotowujemy rosnący odsetek przyjazdów z Polski. Polski turysta jest bardzo aktywny - częściej wybiera wycieczki niż pasywną rekreację, jest ciekawy, chce odkrywać nasze terytorium i nasze tradycje” - opowiada przedstawiciel regionalnego wydziału turystyki Corrado Matera.

Kampania przywiozła na targi bogatą ofertę turystyczną obejmującą poza oczywistym zwiedzaniem najważniejszych miast regionu, tj. Sorrento, Neapolu, czy Pompei, wiele nowości. Wśród nich niezwykłe - Szlaki Duszy. Jest to ponad sto wielokilometrowych ścieżek, które można pokonać pieszo lub na rowerze, a w trakcie podróży odkrywać głębię tego malowniczego regionu z duchowego punktu widzenia. A wszystko podane w nowoczesny sposób za pomocą specjalnej aplikacji przygotowanej z udziałem Konferencji Episkopatu Kampanii. Aplikacja zawiera ścieżki, GPS, przewodniki audio i specjalnie stworzony elektroniczny paszport podróżny poświadczający odwiedzenie wszystkich wskazanych miejsc poprzez umieszczenie w nim specjalnego znaczka. Jest to nie lada gratka dla wszystkich turystów, którzy oprócz tradycyjnego zwiedzania, zainteresowani są także odwiedzeniem najciekawszych miejsc związanych z religią katolicką.

Na szczególną uwagę w regionie zasługuje też zimowy spektakl świateł - „Światła Artysty”, organizowany w Salerno oraz niezwykle oświetlone w ramach programu Campagna by Night, zwiedzane nocą, przy świetle gwiazd i opieką przewodnika perełki starożytnej architektury: Pompeje, Ercolano, Paestum.

Udział w warszawskich targach wpisuje się w plan promocji turystyki za granicą, którą region Kampania realizuje w 2017 roku i wedle którego uczestniczy w najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach poświęconych turystyce.

 

(Centrum Prasowe PAP) / Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa


POWIĄZANE

Pan Grzegorz Jedamski, nie ustaje w swej walce o równe traktowanie rolników emer...

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę