CTR_80917

Szlifierze staną w szranki w Warszawie

22 sierpnia 2016
Szlifierze staną w szranki w Warszawie

Już 15 września Politechnikę Warszawską odwiedzą mistrzowie obróbki metali, by zmierzyć się w kolejnych eliminacjach „Starcia Szlifierzy”. To pierwsze mistrzostwa o ogólnopolskim charakterze kierowane do tej grupy zawodowej. Zawody w Warszawie to jedne z trzech regionalnych eliminacji, zaplanowanych na 2016 rok. Rywalizacja w stolicy wyłoni kolejnych czterech najlepszych szlifierzy, którzy dołączą do grona finalistów i zawalczą o tytuł „Szlif Mistrza” podczas Wielkiego Finału we Wrocławiu w 2017 roku. 

Pięć konkurencji wymagających zarówno bogatej wiedzy, jak i nieprzeciętnych umiejętności szlifierskich - to wyzwanie, któremu już 15 września stawi czoła kolejna czterdziestka uczestników „Starcia Szlifierzy”. Na jeden dzień Warszawa stanie się prawdziwą stolicą szlifowania.

- Każde kolejne spotkanie pokazuje nam, że branża szlifierska potrzebuje takich zawodów, takich wydarzeń. „Starcie Szlifierzy” to nie tylko zaciekła sportowa rywalizacja – to również świetna okazja, do rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy profesjonalistami. To przestrzeń do promowania dobrych praktyk oraz doskonalenia swojego warsztatu i podnoszenia umiejętności – mówi Katarzyna Bownik z Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

Uczestnicy zawodów będą korzystać z najwyższej klasy produktów do szlifowania marek Cubitron™ II i Scotch-Brite™. Marka 3M Poland, jako producent środków ochrony indywidualnej, ważny akcent stawia także na bezpieczeństwo i komfort pracy szlifierzy.

- Świadomość potencjalnych zagrożeń, znajomość zasad BHP i odpowiedzialność za siebie i współpracowników – to niezbędnik, który musi towarzyszyć pracy każdej osoby, która operuje specjalistycznymi narzędziami i urządzeniami. „Starcie Szlifierzy” to dobra okazja, żeby o tym mówić i w tym zakresie edukować – mówi Witold Postrach z Działu Bezpieczeństwa Pracy 3M Poland.

Gospodarzem wydarzenia będzie Instytut Technik Wytwarzania Politechniki Warszawskiej.

- Cieszę się, że będziemy gościć w swoich murach uczestników tych wyjątkowych zawodów. Jestem przekonany, że to jedna z najlepszych dróg do kształcenia specjalistów mówi prof. PW, dr hab. inż. Tomasz Chmielewski z Zakładu Inżynierii Spajania Politechniki Warszawskiej.

Również w Warszawie rywalizację liderów branży oceniać będzie jury złożone z ekspertów. Wśród nich znajdzie się ambasadorka akcji Justyna Lenc „Welding Girl” – spawaczka i autorka bloga www.spawaczka.pl.

W 2016 roku odbędą się jeszcze jedne zawody – w październiku podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Sosnowcu. Wielki Finał „Starcia Szlifierzy” został zaplanowany na luty 2017 roku w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu.

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

Komisja Europejska przedłużyła o miesiąc czas, w którym w przypadku grypy ptaków...

Wczoraj odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dai...

Nowa Seria 2E obejmuje 4 modele z silnikami o mocy od 25 KM do 40 KM i stanowi p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę