Biofach - dlaczego warto pojechać do Norymbergi

3 grudnia 2015
Z czym nam się kojarzy Norymberga? Z procesami nazistów, Witem Stwoszem i Albrechtem Durerem. Kiedy jednak wyjdzie się na ulice tego zabytkowego miasta i spyta o to jak dotrzeć do gmachu słynnego sądu niewielu z napotkanych młodych ludzi jest w stanie wskazać właściwy kierunek. Kiedy natomiast spytać o Nurnberg Messe wszyscy bez wahania pokazują w którą udać się stronę. Dlatego, że w Nurnberg Messe olbrzymiej na kilka stadionów hali targowej odbywają się jedne z największych na świecie targów zdrowej żywności BioFach.
W tym roku dodatkowo targi bio żywności połączone były z targami produktów naturalnych Vivaness. Na stoisku Małopolski byliśmy tam także i my - eko rolnicy z projektu OdRolnika.pl

     
     


Myślą przewodnią targów BioFach jest propagowanie zrównoważonego rozwoju w gospodarce żywnościowej opartego o działania bazujące na wykorzystaniu biologicznych i ekologicznych metod upraw, produkcji oraz odpowiednim stylu życia i odżywiania.

Targi są imprezą na wskroś nowoczesną popularyzującą innowacyjne produkty i rozwiązania w zakresie ekologii. Stanowią znakomite forum wszechstronnej wymiany, kontaktu pomiędzy producentami, przetwórcami oraz dystrybutorami. W tegorocznej edycji targów wzięło udział 2,500 wystawców z niespełna 100 krajów. Wystawiany asortyment był równie zróżnicowany co i wystawiające go firmy i kraje. Począwszy od herbaty ze Sri Lanki, poprzez śpiochy produkowane z ekologicznych upraw bawełny na naturalnych serach skończywszy.

Na naszym stoisku wspólnie z producentem naturalnych soków z Łącka prezentowaliśmy nasze ekologiczne owoce, warzywa, nabiał, eko przetwory oraz sam zamysł "paczki od rolnika". Zarówno nasze produkty jak i przedsięwzięcie spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony uczestników targów. Nawiązaliśmy wiele cennych kontaktów a także zorientowaliśmy się co aktualnie dzieje się na światowym rynku produktów bio.

Stoisko Małopolski (gdzie byliśmy ulokowani) należało do jednego z najchętniej odwiedzanych stoisk na targach a także było jednym z najlepiej zorganizowanych. Za to składamy wyrazy wdzięczności pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie i zorganizowanie stoiska. Ich wielka kompetencja, znajomość języków obcych, wspaniała prezencja, wybitne zdolności interpersonalne przyczyniły się do tego, że małopolskie stoisko zostało dostrzeżone a odwiedzający nas interesanci wyrażali uznanie zarówno dla innowacyjności, eko produktów jak i dla samej organizacji i obsługi wystawy. Wyraziło się to szeregiem nawiązanych kontaktów i wolą współpracy między innymi od firm z Niemiec, Austrii, Słowenii, Węgier, Grecji, Finlandii, Szwecji i Polski. Największa złożona nam oferta opiewała na produkcje dla Niemieckiej firmy jabłek w ilości bagatela 5 mln kg.

Udział w targach okazał się być dla nas niezwykle cennym doświadczeniem. Pokazał także, że rynek produktów ekologicznych dynamicznie się rozwija a Polska ma potencjał by stać się ekologicznym zagłębiem. Udowodniliśmy także że w Polsce powstają innowacyjne rozwiązania i to że polscy rolnicy są kreatywni i nowocześni.POWIĄZANE

Jaki kształt będzie miała Wspólna Polityka Rolna po 2020 roku – to jeden z główn...

Prawa do organizacji w Łodzi Expo Horticultural w 2024 roku zostały nam przyznan...

Jaki kształt będzie miała Wspólna Polityka Rolna po 2020 roku? Jakie wnioski pły...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę