Biofach - dlaczego warto pojechać do Norymbergi

3 grudnia 2015
Z czym nam się kojarzy Norymberga? Z procesami nazistów, Witem Stwoszem i Albrechtem Durerem. Kiedy jednak wyjdzie się na ulice tego zabytkowego miasta i spyta o to jak dotrzeć do gmachu słynnego sądu niewielu z napotkanych młodych ludzi jest w stanie wskazać właściwy kierunek. Kiedy natomiast spytać o Nurnberg Messe wszyscy bez wahania pokazują w którą udać się stronę. Dlatego, że w Nurnberg Messe olbrzymiej na kilka stadionów hali targowej odbywają się jedne z największych na świecie targów zdrowej żywności BioFach.
W tym roku dodatkowo targi bio żywności połączone były z targami produktów naturalnych Vivaness. Na stoisku Małopolski byliśmy tam także i my - eko rolnicy z projektu OdRolnika.pl

     
     


Myślą przewodnią targów BioFach jest propagowanie zrównoważonego rozwoju w gospodarce żywnościowej opartego o działania bazujące na wykorzystaniu biologicznych i ekologicznych metod upraw, produkcji oraz odpowiednim stylu życia i odżywiania.

Targi są imprezą na wskroś nowoczesną popularyzującą innowacyjne produkty i rozwiązania w zakresie ekologii. Stanowią znakomite forum wszechstronnej wymiany, kontaktu pomiędzy producentami, przetwórcami oraz dystrybutorami. W tegorocznej edycji targów wzięło udział 2,500 wystawców z niespełna 100 krajów. Wystawiany asortyment był równie zróżnicowany co i wystawiające go firmy i kraje. Począwszy od herbaty ze Sri Lanki, poprzez śpiochy produkowane z ekologicznych upraw bawełny na naturalnych serach skończywszy.

Na naszym stoisku wspólnie z producentem naturalnych soków z Łącka prezentowaliśmy nasze ekologiczne owoce, warzywa, nabiał, eko przetwory oraz sam zamysł "paczki od rolnika". Zarówno nasze produkty jak i przedsięwzięcie spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony uczestników targów. Nawiązaliśmy wiele cennych kontaktów a także zorientowaliśmy się co aktualnie dzieje się na światowym rynku produktów bio.

Stoisko Małopolski (gdzie byliśmy ulokowani) należało do jednego z najchętniej odwiedzanych stoisk na targach a także było jednym z najlepiej zorganizowanych. Za to składamy wyrazy wdzięczności pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie i zorganizowanie stoiska. Ich wielka kompetencja, znajomość języków obcych, wspaniała prezencja, wybitne zdolności interpersonalne przyczyniły się do tego, że małopolskie stoisko zostało dostrzeżone a odwiedzający nas interesanci wyrażali uznanie zarówno dla innowacyjności, eko produktów jak i dla samej organizacji i obsługi wystawy. Wyraziło się to szeregiem nawiązanych kontaktów i wolą współpracy między innymi od firm z Niemiec, Austrii, Słowenii, Węgier, Grecji, Finlandii, Szwecji i Polski. Największa złożona nam oferta opiewała na produkcje dla Niemieckiej firmy jabłek w ilości bagatela 5 mln kg.

Udział w targach okazał się być dla nas niezwykle cennym doświadczeniem. Pokazał także, że rynek produktów ekologicznych dynamicznie się rozwija a Polska ma potencjał by stać się ekologicznym zagłębiem. Udowodniliśmy także że w Polsce powstają innowacyjne rozwiązania i to że polscy rolnicy są kreatywni i nowocześni.POWIĄZANE

Ze sprawozdania Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że w 2016 r. co dziesiąta ofi...

Tematy dotyczące uprawy truskawki przyciągają do ODR w Lubaniu z roku na rok cor...

Firma LubApple, polski producent owoców wzięła udział w Międzynarodowych Targach...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę