Bayer_dekalb_lipiec_2020

Co sił w płucach!

8 września 2003

Sztuka wabienia jeleni, konkurs sygnałów łowieckich i wybór najlepszego psa myśliwskiego to tylko niektóre atrakcje jakie można było obejrzeć w niedzielę 7 września podczas Rykowiska Galicyjskiego w Zagórzu. Dla wielu nie związanych z myślistwem uczestników tego spotkania, była to okazja poznania tajników polowań, a także kultury łowieckiej.

Wabione jelenie podążają za głosem rywala....a trafiają na myśliwego. Podobno wystarczy tylko odrobina słuchu, by móc naśladować ryk jelenia. Osoby, którym podoba się myślistwo, mogły sprawdzić swoje umiejętności, podczas otwartych mistrzostw Zagórza w strzelectwie z broni pneumatycznej. Polowanie wiąże się też z odwieczną tradycją sygnałów łowieckich, przy pomocy których myśliwi porozumiewają się w lesie. W tej dziedzinie prawdziwymi mistrzami okazali się uczniowie technikum leśnego w Lesku.

W Muzeum Historycznym w Sanoku otwarto wystawę "Łowiectwo, tradycja natura". Prezentowane są na niej trofea i nagrody zdobyte przez myśliwych z sanockich kół łowieckich. Na przykład poroże jelenia zagryzionego przez wilki. Albo myłkusy czyli zniekształcone poroża. Na wystawie są też meble. A ten misternie rzeźbiony fotel kosztuje bagatela - cztery tysiące złotych.


POWIĄZANE

Na wstępie posiedzenia Przewodnicząca obradom Federalna Minister Wyżywienia, Rol...

W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” rusza promocja plantacji, na któ...

W dniach 11-12 lipca 2020 roku odbyła się piąta edycja „Kulinarnego Festiwalu Kw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę