Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Drugi dzień targów Poleko i Investcity w Poznaniu

20 listopada 2003

Tłumy dzieci i nauczycieli kłębiły się w środę w pawilonie 14, w którym odbywało się V Ogólnopolskie Forum Edukacji Ekologicznej 

Hordy dzieci szturmowały wczoraj pawilon 14, w którym w ramach targów Poleko odbywa się V Ogólnopolskie Forum Edukacji Ekologicznej. Swoją ofertę prezentują na nim m.in. wydawnictwa, szkoły i organizacje działające na rzecz ochrony środowiska. Stoimy tuż przy wejściu, więc dzieciarnia rzuca się na nasze stoisko z pytaniami "Ma pan jakieś gadżety? A co jest za darmo?" i bierze, co leci – opowiada Paweł T. Dolata z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Ale przychodzą też ludzie zafascynowani ptakami, którzy je obserwują od wielu lat. Przyszła np. pani fotografująca ptaki, którą kiedyś spotkaliśmy na Morasku i zapisała się do OTOP – dodaje Samuel Odrzykowski. 

Sposób na dzieci znalazł Adam Pulit z ośrodka edukacyjnego "Zwierzyniec" Nadleśnictwa Złotów słynącego z przepięknych tras rowerowych. Kto chce coś za darmo, dostaje "pomnik przyrody do wyhodowania", czyli żołędzia. Nawet jeśli go wyrzucą, to jest szansa, że gdzieś zakiełkuje – wyjaśnia Pulit. "Zwierzyniec" zaprasza na lekcje w plenerze, podczas których uczy się dzieci, jak np. odróżnić buk od dębu, zmierzyć wysokość drzewa, po czym w lesie poznać kierunek świata i jaka jest rola leśnika. Gdy zaczynają się nudzić, to kładziemy się na trawie i opowiadamy im regionalne legendy – dodaje przygrywający na szałamai Jacek Grzesiak z Muzeum Ziemi Złotowskiej. Do stoiska "Zwierzyńca" młodzież ciągnęła, by obejrzeć m.in. żuka z Konga, patyczaka czy ogromnego ślimaka afrykańskiego.

Wczoraj na Poleko 10-lecie istnienia podsumowały Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mamy doświadczenie, znamy unijne procedury i chcemy pracować – mówi Przemysław Gonera z poznańskiego Funduszu. Zrobimy wszystko, by jak najwięcej pieniędzy z Funduszu Spójności trafiło do Polski – dodaje.


POWIĄZANE

Podczas tegorocznego Europejskiego Championatu Koni Arabskich, który odbywał się...

Już 14 września Wawel rusza z ogólnopolską akcją, w której co tydzień do wygrani...

Konkurs CLAAS Polska w ramach promocji „Kup maszynę do zbioru pasz, wygraj ciągn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę