GUS_230920_750x100_stat

Ekologiczne nagrody

11 grudnia 2003

Posypały się na nasze gminy, przedsiębiorstwa i związki gmin nagrody za ochronę środowiska. Jeszcze nie wszyscy ochłonęli po nagrodach w konkursie "Nasza gmina w Europie", w którym Związek Gmin Parsęty otrzymał milion złotych, gdy tymczasem wczoraj cztery polskie przedsiębiorstwa odebrały prestiżową nagrodę The Polish Green Apple Awards przyznawaną przez brytyjska organizację pozarządową. Ale to nie wszystko.

Zakończyła się 7. edycja konkursu "Lider Polskiej Ekologii promującego stan naszego środowiska i jakość życia jego mieszkańców. A wszystko zgodnie z zasada zrównoważonego rozwoju, która mówi, że postęp gospodarczy nie może być usprawiedliwieniem dla degradacji naszego otoczenia i niszczenia bogactwa przyrody. Światowa organizacja zdrowia alarmuje, że jedna trzecia wszystkich chorób jest spowodowana złym stanem środowiska.

W tegorocznym konkursie wzięły udział 82 gminy, 32 przedsiębiorstwa i 15 wyrobów. Realizatorów dziesieciu przedsięwzięć minister środowiska uhonorował tytułem "Lidera Polskiej Ekologii 2003" Wśród nagrodzonych znalazł się Celowy Związek Gmin CZG-12 z woj. lubuskiego.

Rolników na pewno zainteresuje ekologiczny wodny kocioł na słomę, który zwyciężył wśród technologii ograniczających lub minimalizujących emisję zanieczyszczeń do środowiska.

Zwycięzcom gratulujemy i przypominamy, że gminy troszcząc się o środowisko i zachowanie różnorodności przyrodniczej zwiększają swoją atrakcyjność nie tylko dla turystów, ale również dla zagranicznych inwestorów.


POWIĄZANE

W dniu 6 października br. w Jesionce rozpoczęły się hybrydowe Targi Podkarpackie...

To operacja realizowana dwuetapowo. Pierwszy etap to spotkanie podczas którego z...

OT KOWR w Krakowie zaprasza na organizowane przez Małopolską Agencję Rozwoju Reg...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę