GUS_230920_750x100_stat

I Powiatowe Targi Ogrodniczo-Działkowe

16 kwietnia 2004

- Mamy względem targów duże oczekiwania - mówi prezes Ogrodów Działkowych imienia Karola Świerczewskiego w Nowym Tomyślu, Józef Kasprzak.

Ponad 1000 podmiotów gospodarczych spodziewają się organizatorzy trzydniowych Targów Ogrodniczo-Działkowych Powiatu Nowotomyskiego na terenie Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance. To dla nas pierwsze tego typu przedsięwzięcie powiedział starosta nowotomyski, Joel Matuszek.

W pierwszym dniu targów, czyli w najbliższy piątek odbędzie się Forum Gospodarcze Powiatu Nowotomyskiego. W Nowym Tomyślu funkcjonuje Nowotomyska Izba Gospodarcza, powołana z myślą o podmiotach gospodarczych działających na naszym terenie. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie wszystkie mają wiedzę co do funkcjonowania w nowych strukturach europejskich. Forum ma dostarczyć im obszernej informacji kontynuował starosta.

Na drugi i trzeci dzień imprezy czekają z niecierpliwością działkowcy. W samym Nowym Tomyślu działają dwa ogrody działkowe, którym osiągnięć mogą z pewnością pozazdrościć inne. Liderem, nie tylko na skalę powiatową, ale również wojewódzką a nawet krajową jest ogród imienia Karola Świerczewskiego. W 1997 roku zajął on drugie miejsce w konkursie na najlepszy ogród w Polsce, a od sześciu lat nieprzerwanie jest liderem wśród ogrodów w Wielkopolsce.

Mamy względem targów duże oczekiwania powiedział jego prezes Józef Kasprzak. Chcielibyśmy nawiązać kontakty z producentami nawozów ekologicznych oraz ozdób upiększających działki kontynuował. Ogród działkowy imienia Karola Świerczewskiego będzie miał na targach swoje stoisko.

Chcielibyśmy, aby oprócz zainteresowanych Forum Gospodarczym i Targami Ogrodniczo-Działkowymi z trzydniowej imprezy skorzystali również pozostali mieszkańcy powiatu nowotomyskiego podkreślił starosta. Dlatego nie zabraknie również atrakcji kulturalnych. W sobotę, od godziny 13 na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne ze wszystkich gmin powiatu. Gwiazdą wieczoru będzie Norbi. Koncert tego piosenkarza rozpocznie się o godzinie 18, zaś o 20 dyskoteka do białego rana prowadzona przez DJ’a Kalwiego i Remiego. W ostatnim dniu targów mieszkańcy mogą liczyć na ciąg dalszy występów artystycznych. Zakończą się one ogłoszeniem wyników konkursu na najpiękniejsze sołectwo powiatu nowotomyskiego oraz najładniejsze stoisko targowe.


POWIĄZANE

Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy. Wiemy, że są zdrowe, ale ...

Piętnasta, jubileuszowa Agrokonferencja Banku BNP Paribas odbędzie się już 22 pa...

W dniu 10 października br. w Lublinie podczas Lubelskich Jarmarków Dożynkowych o...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę