aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ogólnopolskie Spotkanie Klubów 4H

17 grudnia 2008
Podsekretarz stanu Marian Zalewski uczestniczył wczoraj w organizowanym co roku ogólnopolskim spotkaniu delegacji klubów 4H. Tematem spotkania była „Kultura chrześcijańska w tradycji i historii wsi polskiej”. Podczas spotkania kurpiowski zespół folklorystyczny Cerniacy zaprezentował obrzędowe, bożonarodzeniowe widowisko, podczas którego dzieci, wspólnie z Jego Eminencją Księdzem Józefem Kardynałem Glempem Prymasem Polski, śpiewały tradycyjne polskie kolędy.
Wiceminister Marian Zalewski składając dzieciom i młodzieży świąteczne życzenia podkreślił wagę edukacji w przygotowaniu ich do dorosłego życia. Życzył coraz lepszych wyników w nauce, rozwoju zainteresowań i wielu dalszych osiągnięć artystycznych.
4H jest dobrowolną, niezależną organizacją edukacyjną. Program ten powstał w USA na początku wieku. Nazwa pochodzi od pierwszych liter słów w języku angielskim: Head - głowa, Heart - serce, Hands - ręce i Health - zdrowie. Obecnie programy propagujące idee 4H prowadzone są w ponad 80 krajach świata. Na terenie Polski, program rozwija się głównie na terenach wiejskich. Polska fundacja współpracuje z ośrodkami doradztwa rolniczego, samorządami powiatowymi i gminnymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi. Fundacja przygotowuje programy edukacyjne, prowadzi szkolenia i seminaria, publikuje projekty, materiały szkoleniowe i promocyjne oraz organizuje wymianę międzynarodową.


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski oraz podsekretarz stanu Adam...

Najlepsze praktyki  Jak informuje Główny Urząd Statystyczny w okresie od styczni...

Grad medali, pewniaki i zaskoczenia. Rozstrzygnięto konkurs WINOPL Dwa konkursow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę