Targi_china_210519-750

Podsumowanie WIOSNY

19 czerwca 2002

W ostatni weekend, 3-4 marca, Oddział Zamiejscowy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lesznie zorganizował pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego - Stanisława Tamma dziewiątą już edycję "Leszczyńskich Targów Rolniczych WIOSNA 2001", które miały miejsce w leszczyńskiej hali "Trapez".

W targach uczestniczyło 70 wystawców z branży rolniczej z różnych regionów Polski. Nie najlepsza pogoda wcale nie przeszkodziła licznie przybyłym zwiedzającym, których, zdaniem organizatorów, było ponad 14 tysięcy, co znacznie przewyższyło oczekiwania organizatorów.

Rolnicy zwiedzający targi mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie hodowli roślin rolniczych, środków ochrony roślin, pasz i dodatków paszowych, wyposażenia budynków inwentarskich oraz maszyn i urządzeń rolniczych. Ogrodnicy i działkowcy mogli natomiast zaopatrzyć się w nasiona warzyw i kwiatów oraz materiał szkółkarski roślin ogrodniczych.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających były liczne konkursy. W konkursie wiedzy o Unii Europejskiej  nagrodami wyróżniono 13 osób, zaś w konkursie dla publiczności na najciekawszą ekspozycję targów prezenty otrzymało blisko 100 osób. W tym przypadku zwyciężyła firma Cargill Polska Oddział w Krzemieniewie, która zdobyła uznanie największej liczby głosujących.

W drugim dniu imprezy wyłoniono czterech laureatów konkursu "Sposób na sukces", który zorganizował OZ WODR w Lesznie.

Reasumując, potwierdzić należy opinię organizatorów, zdaniem których tegoroczną edycję targów WIOSNA należy zaliczyć do szczególnie udanych.

 MZ 6.03.2001


POWIĄZANE

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu zaprasza do udz...

700 tys. gospodarstw mlecznych, 12 tys. zakładów mleczarskich i 300 tys. pracown...

Goście z kraju i zagranicy, zwiedzając ogrody degustowali potrawy z kwiatów jada...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę