Adama_AgilTrinity_15.08.2020

Rolnicy nie mogą pozostać sami

8 września 2003

Minister rolnictwa Wojciech Olejniczak zapewnił rolników zebranych w niedzielę 7 września na uroczystościach dożynkowych na Jasnej Górze, że władze dostrzegają problemy mieszkańców wsi i nie zostawią rolników z tymi problemami.

Państwo nie może powiedzieć: niech każdy sobie radzi jak potrafi. Państwo jest także od tego, by tworzyć warunki rozwoju. Mając do dyspozycji środki, musimy tworzyć długofalowe warunki do działania - powiedział Olejniczak po odebraniu tradycyjnego bochna chleba z rąk starostów dożynkowych.

Najwyższy czas zauważyć polskiego rolnika przez lata ciężko doświadczanego skutkami reform ekonomicznych, rolnika patrzącego z ogromnym niepokojem w przyszłość i od wielu lat proszącego o stabilizację w tym sektorze gospodarki - podkreślił.

Zdaniem ministra, aby najbliższe lata przyniosły polskiej wsi stabilizację i rozwój, muszą się o to postarać wszystkie władze. Pamiętajmy, jest to obowiązek wszystkich struktur państwa. Rolnik nie może pozostać sam z tym wielkim wyzwaniem - powiedział Olejniczak.

Minister zauważył, że choć żniwa były w niektórych częściach kraju trudne, to przebiegły sprawnie, a skup zboża okazał się wyższy niż w zeszłym roku. Zwrócił też uwagę na działania swojego resortu w ostatnich tygodniach.

Wprowadziliśmy dopłaty dla producentów przechowujących zboże w swoich magazynach. (...) Do najuboższych, poszkodowanych w wyniku tegorocznej suszy, skierujemy pomoc socjalną - obiecał.

Mówiąc o wyzwaniu, jakim jest wejście Polski do Unii Europejskiej, minister rolnictwa podkreślił, że idziemy do UE z "podniesionym czołem", ponieważ dysponujemy wieloma atutami. Mamy zdrową żywność i nieskażone środowisko, nasza żywność ma ogromną szansę na stałe zagościć na europejskim stole - powiedział.


POWIĄZANE

Już 14 września Wawel rusza z ogólnopolską akcją, w której co tydzień do wygrani...

Konkurs CLAAS Polska w ramach promocji „Kup maszynę do zbioru pasz, wygraj ciągn...

Przemysł powalczy o kontrakty podczas Targów ITM Industry Europe. W związku z sy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę