CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

XV Konferencja DuPont we Włocławsku

3 grudnia 2015
Dziś tj. 30 stycznia we Włocławku ( Multikino , uk. Puławska 10/12 odbędzie się XV konferencja firmy  Dupont
Krajowe Konferencje firmy DuPont są jedną z najlepszych i najłatwiejszych możliwości pozyskania aktualnych informacji na temat obowiązujących nowych przepisów i zasad oraz najnowszych wdrożeń innowacyjnych technologii w produkcji roślinnej.

W dzisiejszych czasach bardzo często zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań jest podstawowym warunkiem sukcesu w każdej dziedzinie działalności. Także w rolnictwie.   Postęp i rozwój badań naukowych oraz wdrażanie nowych doskonalszych i często tańszych rozwiązań w rolnictwie zachodzi równie dynamicznie jak we wszelkich innych dziedzinach życia.
Ponadto producenci rolni muszą obecnie spełniać szereg skomplikowanych wymogów administracyjno prawnych, które zmieniają się praktycznie w każdym sezonie. Zarówno w sytuacji dobrych jak słabych zbiorów, wysokich jak i niskich cen, często trudno sprostać wymogom kontrahentów i utrzymać się na trudnym i konkurencyjnym rynku rolnym.
Jednym z podstawowych warunków zapewnienia sobie stabilnej pozycji ekonomicznej jest podnoszenie własnych kwalifikacji oraz znajomość aktualnie najnowszych rozwiązań i tak zwanych innowacyjnych technologii, jakie są wprowadzane we współczesnym rolnictwie.
Dodatkowo, w tym roku, już od stycznia, nastąpią zmiany dotyczące nie tylko zasad finansowania rolnictwa, ale także szeroko pojętej agronomii.
Producenci rolni muszą sprostać wyzwaniom integrowanej produkcji i spełnić wymogi produkcji żywności bezpiecznej dla konsumentów.
Dlatego też tematem wiodącym XV Konferencji będą zagadnienia integrowanej ochrony roślin. W programie przewidziane są, zatem wystąpienia pracowników naukowych Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego, oraz przedstawicieli firm DuPont, Pioneer, Ekoplon i BGŻ.  
Pracownicy firmy DuPont przedstawią również wyniki stosowania w praktyce, zgodnie z zasadami ochrony integrowanej, zalecanych programów ochrony najważniejszych gatunków uprawnych.  Ponadto, jak co roku, ważne informacje przekażą naukowcy z niezależnych ośrodków badawczych, a także przedstawiciele firm agrobiznesowych, takich jak EKOPLON, BGŻ itp. Umożliwi to nie tylko zapoznanie się z bieżącymi problemami, ale także stworzy okazję do kuluarowych spotkań i dyskusji. Wśród uczestników będą rozlosowane atrakcyjne nagrody.POWIĄZANE

Omlet serowy z grzybami i świeżymi ziołami, francuskie tosty z twarogiem, solony...

22 września 2017 roku rozpoczyna się prestiżowa dla naszej branży, największa w ...

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel uczestniczył w środę w otwarciu Krajowej Wy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę