Adama_Spyrale_1-31.05.21

Z ekologią w tle

4 grudnia 2014
Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów WorldFood Warsaw to doskonała okazja dla producentów żywności ekologicznej i tradycyjnej. Mogą oni bowiem zaprezentować swoje wyroby i dotrzeć z ofertą do szerokiej gamy odbiorców – przedstawicieli handlu i dystrybucji. II edycja  Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw odbędzie się w dniach  14-16 kwietnia 2015 roku.

Rynek żywności ekologicznej w Polsce wciąż rośnie. Według prognoz agencji badawczej Inquiry, w połowie 2013 roku jego wartość wyniosła 550-600 mln złotych. Eksperci zakładają, że w 2015 roku wartość może wynieść jeszcze więcej – aż 700 mln złotych. Polscy konsumenci stają się coraz bardziej świadomi tego, czym jest żywność ekologiczna i jak powinny być oznakowane produkty eko. W naszym kraju wciąż powstają sklepy ekologiczne czy też stoiska i półki z żywnością eko w supermarketach. Konsumenci chętnie uczęszczają na eko-bazary, gdzie kupują produkty prosto od ekologicznych dostawców.

Polski sektor rolnictwa i przetwórstwa ekologicznego ma jeszcze wiele do nadrobienia, choćby w porównaniu do rynku niemieckiego. Organizatorzy WorldFood Warsaw dostrzegają wyzwania i potencjał, jaki niesie ze sobą ta branża. Dlatego do udziału w targach zapraszani są również przedstawiciele sektora ekologicznego. Ponadto na warszawskiej wystawie organizowanych jest wiele  konferencji, między innymi na temat znakowania żywności, w tym unijnymi certyfikatami rolnictwa ekologicznego czy produktów tradycyjnych (ChOG, ChNP, GTS).

WorldFood Warsaw może odegrać dużą rolę w promocji ekologicznej. Już w gronie zeszłorocznych wystawców swoją ofertę z sukcesem zaprezentowały firmy z żywnością ekologiczną. A wszystko wskazuje na to, że w tej edycji będzie ich jeszcze więcej.POWIĄZANE

W dniu 6 lipca br. w miejscowości Łęczyna na terenie gospodarstwa rolnego ROLPOL...

W dniu 8 lipca br. odbył się finał konkursu Agroliga 2021 w województwie podlask...

W dniach 29-30 czerwca br. odbyły się Wojewódzkie Dni Pola w Bratoszewicach, w k...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę