aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Targi POLAGRA – żywność na najwyższym poziomie

30 września 2020
Targi POLAGRA – żywność na najwyższym poziomie

– Targi Polagra to niesamowita tradycja. Tu w Poznaniu od parudziesięciu lat spotykamy się, żeby obserwować zmiany w polskim rolnictwie. Żeby patrzeć jak rozwija się sektor produkcji żywności – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas wizyty na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Targi Polagra to niesamowita tradycja. Tu w Poznaniu od parudziesięciu lat spotykamy się, żeby obserwować zmiany w polskim rolnictwie. Żeby patrzeć jak rozwija się sektor produkcji żywności – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski podczas wizyty na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Jan Krzysztof Ardanowski podczas wizyty na Międzynarodowych Targach Poznańskich
W tym roku, ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem, targi odbyły się w nietypowej, bo zminimalizowanej formule. Jednak Polagra, to niezmiennie najważniejsze wydarzenie biznesowe dedykowane przedstawicielom przemysłu spożywczego i sektora HoReCa.

Ci którzy się tu wystawiają pokazują jak ważna i jak wartościowa jest polska produkcja żywności. Bez względu na to czy są to produkty mięsne, czy też mleczarskie, wszystko jest na najwyższym poziomie – podkreślił J. K. Ardanowski.

Polska Smakuje

Polskiemu ministrowi rolnictwa, podczas zwiedzania wystawy, towarzyszył wiceminister rolnictwa Węgier Zsoltan Feldman. Ministrowie mieli okazję zapoznać się z ofertą polskich firm produkujących żywność kierowaną na rynek krajowy oraz na eksport. Wspólna wizyta na targach była okazją do wymiany doświadczeń związanych z funkcjonowaniem rynku rolno-spożywczego w obu krajach.

Wiceminister rolnictwa Węgier nie krył zdziwienia i zachwytu widząc znakomite polskie produkty i próbując ich. Rozmawialiśmy także o tym, jak polskie firmy rozwijają swoją produkcję na eksport – poinformował minister Ardanowski.

Ministrowie odwiedzili między innymi stoisko zorganizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod hasłem „Polska Smakuje”, ekspozycję Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Polski Cukier czy stoisko Stowarzyszenia Polskie Mięso.

Wiceminister Z. Feldman zaprosił ministra Ardanowskiego na stoisko węgierskie. Była to dobra okazja do tego, aby uroczyście otworzyć węgierską ekspozycję zorganizowaną pod hasłem „Wines of Hungary”. Węgrzy przyjechali do Poznania z bogatą ofertą swoich win.

Spotkanie ministrów rolnictwa V4+7

Polagra to zawsze szereg wydarzeń towarzyszących: konferencji, konkursów, warsztatów i szkoleń. W tym roku, z okazji polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, to także Szczyt Ministrów Rolnictwa V4+7. Minister Jan Krzysztof Ardanowski zaprosił do Poznania ministrów rolnictwa Czech, Słowacji i Węgier, a także Litwy, Łotwy i Estonii oraz Bułgarii, Chorwacji, Słowenii i Rumunii. Ministrowie dyskutowali na temat nowych ram wspólnej polityki rolnej oraz podpisali w tej sprawie wspólną deklarację. Część zaproszonych delegacji uczestniczyła w obradach za pośrednictwem łączy internetowych, podobnie jak Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Wyróżnienia

Targi to dobra okazja do uroczystego wręczenia wyróżnień przyznanych najbardziej zasłużonym dla polskiego rolnictwa osobom, a także najbardziej docenianym przez konsumentów firmom sektora rolno-spożywczego.

W tym roku wśród wyróżnionych znalazł się Jan Krzysztof Ardanowski. Minister rolnictwa i rozwoju wsi otrzymał srebrny medal „Labor omnia vincit”, przyznawany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego za krzewienie idei pracy organicznej.

Złoty Medal – Wybór Konsumentów targów POLAGRA 2020 przyznany został Przedsiębiorstwu Zbożowo-Młynarskiemu "PZZ" w Stoisławiu S.A. za płatki owsiane górskie ekstra.

POLAGRA 2020

Targi POLAGRA to od wielu lat najważniejsze wydarzenie biznesowe dedykowane przedstawicielom przemysłu spożywczego i sektora HoReCa. To największa ekspozycja promująca żywność, technologie dla branży spożywczej, a także urządzenia i rozwiązania dla sektora HoReCa. To miejsce prezentacji innowacyjnych technologii spożywczych, wysokiej jakości wyrobów spożywczych, a także rozwiązań dla sektora gastronomicznego. W tym duchu przygotowywana została ekspozycja 2020, zbudowana w oparciu o 3 równoległe salony: food, foodtech, horeca. Targi odbywają się pod szyldem nowego logotypu, a także, z powodu pandemii koronawirusa, w oparciu o nowe zasady sanitarne.

Organizatorom Targów Polagra życzę, żeby to nieszczęście, jakim jest pandemia, która tak mocno komplikuje nasze życie i utrudnia organizację wydarzeń, minęło. Aby te Targi wróciły do czasów świetności, do rangi tego ogromnego i ważnego dla polskiego rolnictwa przedsięwzięcia, jakim były co roku – zaznaczył minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Targi Polagra 2020 potrwają do 30 września.

 

źródło: MinRol


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę