Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim

6 maja 2019
Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim
MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wziął udział w inauguracji XI Międzynarodowych Targów Tulipanów, które odbywały się 1 maja br. w Chrzypsku Wielkim.

- Szczególnie w dniu, w którym świętujemy 15 lat naszej obecności w Unii Europejskiej, osobiście i w imieniu rządu Prawa i Sprawiedliwości dziękuje wszystkim polskim rolnikom, ciężko pracującym na nasz sukces w Zjednoczonej Europie – powiedział minister Ardanowski i dodał, że choć wejście do UE nie rozwiązało, bo i nie mogło, wszystkich problemów naszego rolnictwa, to jednak integracja ze strukturami Europy Zachodniej dała nam szanse rozwojowe, jakich nigdy nie mieliśmy w totalitarnym bloku komunistycznym.

- W dalszym ciągu potrzebna jest narodowa polityka rolna i wiejska, będąca przejawem naszej odpowiedzialności za polskie rolnictwo i obszary wiejskie, jednak szans, jakie dało członkostwo we wspólnocie wolnych krajów europejskich nie zmarnowaliśmy – zaznaczył szef resortu rolnictwa i podkreślił, że ci z polityków europejskich, którzy chcieli, by Polska siedziała cicho i potulnie wobec „starszych i ważniejszych” członków UE, a nas traktowali jako rynek zbytu, nie docenili zaradności, pracowitości i radzenia sobie nawet w trudnych warunkach przez Polaków.

- Mamy wielką szansę być jednym z najważniejszych, współdecydujących krajów Wspólnoty. Wiele zależy od tego, czy do Parlamentu Europejskiego wybierzemy ludzi mądrych, odważnych, ale także rozumiejących naszą polską rację stanu. Polacy są Europejczykami nie z woli i przyzwolenia innych narodów, ale od ponad tysiąca lat jesteśmy w centrum Europy i jej chrześcijańskich dziejów – podkreślił minister Ardanowski.

Międzynarodowe Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim to największa w Polsce impreza wystawienniczo-targowa poświęcona kwiatom cebulowym. Jej organizatorem i pomysłodawcą jest  Bogdan Królik. Państwo Grażyna i Bogdan Królikowie są właścicielami  największej w naszym kraju firmy zajmującej się uprawą i handlem cebulkami tulipanów i innych kwiatów cebulowych.

- Targi te to nie tylko święto kwiatów, ich piękna i roli w życiu człowieka, to także przykład pracowitości i sukcesu Polaków na trudnym europejskim rynku kwiatów – powiedział minister.

Międzynarodowe Targi Tulipanów odbywają się już po raz jedenasty.

 

MRiRW


POWIĄZANE

Realizuje się nasz scenariusz, zgodnie z którym gwałtowny wzrost światowych cen ...

- Doradztwo publiczne powinno być instytucją, która w zmieniającym się świecie b...

Według danych Arabsko – Brazylijskiej Izby Handlowej (ABCC)  w okresie ośmiu mie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę