Titanic w Krakowie – orkiestra wciąż gra!

4 maja 2018
Titanic w Krakowie – orkiestra wciąż gra!

Mijają trzy miesiące, odkąd wystawa „Titanic – prawdziwa historia” zacumowała w Krakowie. Ekspozycja wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno tych, którzy historię statku znają od podszewki jak i tych, którzy kojarzą ją tylko z filmowych adaptacji. Z kolei osoby, które wystawy jeszcze nie widziały mają niepowtarzalną okazję zwiedzić odtworzone wnętrza statku do 30 lipca, a w weekend 4-5 maja w towarzystwie jej ambasadora.

To już ostatni dzwonek, by wejść na pokład legendarnego transatlantyku. W weekend majowy będzie to możliwe wraz z samym ambasadorem wystawy – Krzysztofem Mędralą – członkiem British Titanic Society, wieloletnim pasjonatem i kolekcjonerem pamiątek związanych ze statkiem, autorem bloga 1912.pl.

Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Historia Titanica od dawna mnie fascynuje i jest mi niezmiernie miło, że mogę się nią dzielić z innymi. Podczas zwiedzania wystawy w dniach 4 i 5 maja, wybiorę i zaprezentuję dodatkowe eksponaty bezpośrednio związane z historią statku – takie, które nie pojawiły się na stałej ekspozycji. Zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję wziąć je do ręki, a tym samym dotknąć prawdziwej historii - mówi Krzysztof Mędrala.

Podczas zwiedzania wystawy z ambasadorem odbędzie się również m.in. krótki wykład o wystroju statku oraz prezentacja unikatowego elementu wyposażenia kabiny pierwszej klasy siostrzanego statku Titanica.

Wystawa „Titanic – prawdziwa historia” była do tej pory prezentowana w Sztokholmie, Barcelonie, Sewilli, Madrycie, Bratysławie czy Budapeszcie i skupiła uwagę kilku milionów osób. Tym razem to Kraków ma okazję zaprezentować ponad 200 oryginalnych przedmiotów ocalałych z katastrofy Titanica – m.in. elementy wyposażenia statku, rzeczy osobiste pasażerów, zastawę stołową czy zrekonstruowane kabiny. Setki artefaktów oraz historii pasażerów i członków załogi, ciekawostki dotyczące samej budowli i modele uzupełnione zdjęciami sprzed wieku, a także zaaranżowane kontekstowo pomieszczenia – to wszystko sprawia, że ekspozycja w pełni oddaje klimat tego, co działo się 106 lat temu na pokładzie Titanica.

Wystawę można oglądać jeszcze tylko przez dwa miesiące – do 30 lipca, w budynku Hotelu Forum przy ul. Konopnickiej 28 w Krakowie. Każdy zwiedzający otrzyma przy wejściu bilet pokładowy prawdziwego pasażera, by na końcu dowiedzieć się, czy przeżył katastrofę.

Wystawa jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 20:00. Wejścia z ambasadorem odbędą się 4 i 5 maja o godzinie 11:30 i 17:30. Obowiązują bilety zakupione na 11:00,11:30, 17:00 i 17:30.  Bilety można kupić online lub na miejscu w kasach wystawy – codziennie od 9:00 do 18:30.

W momencie oddania do użytku, Titanic był największym na świecie pływającym hotelem. Zgodnie ze słowami prasy miał być praktycznie niezatapialny. 10 kwietnia 1912 roku transatlantyk wypłynął w swój dziewiczy rejs – z Anglii do Nowego Jorku. Dokładnie 15 kwietnia o godz. 2:20, po zderzeniu z górą lodową, Titanic zaczął tonąć, aż w końcu całkowicie zniknął pod wodą. Z 2228 osób (w niektórych źródłach można przeczytać, że na statku płynęło o 20 osób mniej) utopiło się lub zamarzło ponad 1,5 tys. pasażerów, przeżyło jedynie 712.

„Wystawa Titanic – prawdziwa historia” | Kraków 2018
9 lutego-30 lipca, budynek Hotelu Forum, ul. Konopnickiej 28
www.facebook.com/titanicprawdziwahistoria/
Bilety dostępne są za pośrednictwem stron: www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl
Organizator: JVS Group, www.facebook.com/jvsgrouppl/, http://jvsgroup.pl

 

Więcej informacji udziela: 
Infolinia: +48 791 390 347

 

 

Newseria Lifestyle / fot. Maciek Drewniak / Photosounds.pl


POWIĄZANE

W dniu 15 lipca 2020 r. upływa termin składania w Krajowym Ośrodku Wsparcia Roln...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu przystępuje do ...

Zakup paneli fotowoltaicznych wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę