Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

TO JUŻ OSTATNI MOMENT NA REJESTRACJĘ !!!

22 sierpnia 2022
TO JUŻ OSTATNI MOMENT NA REJESTRACJĘ !!!

Posiedzenie Kapituły XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich

Ranking Spółdzielni Mleczarskich

W dniu 18 sierpnia br. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się posiedzenie Kapituły jubileuszowego XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Jej obradom zechciała po raz kolejny przewodniczyć Wiceminister Pani Anna Gembicka. W spotkaniu wziął udział także Wiceminister Pan Lech Antoni Kołakowski.

Jest już tradycją tego konkursu, że oceny firm biorących w nim udział, dokonuje zespół niezależnych ekspertów i znawców rynku mleka. Kapituła oceniała przedsiębiorstwa mleczarskie w kilku kategoriach. Najważniejsze z nich to Duże, Średnie i Małe Spółdzielnie, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Przedsiębiorstwo Zielonych Rozwiązań, a po raz pierwszy typowano laureatów w kategorii Działalność Badawczo – Rozwojowa. Po raz drugi natomiast przyznano tytuł Kobieta Biznesu.

Dobór kategorii pozwolił na ocenę branży z wielu stron oraz identyfikację specyfiki poszczególnych przedsiębiorstw. Podział na przedsiębiorstwa małe, średnie i duże, pozwolił na wyróżnienie firm działających bardziej lokalnie, ale nie mniej efektywnie niż duzi gracze na rynku mleka.

Wszyscy członkowie Kapituły zgodnie zauważyli, że w polskiej branży mleczarskiej jest potężny potencjał rozwojowy, dążenie do ekspansji na światowe rynki, stosowanie rozwiązań wpisujących się w wymogi Zielonego Ładu.

Ogłoszenie decyzji Kapituły oraz wręczenie nagród nastąpi 8 września 2022 roku podczas uroczystej Gali towarzyszącej 19 Międzynarodowemu Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, największej konferencji sektora mlecznego w Europie Środkowo-Wschodniej, gromadzącej spółdzielców, prezesów, praktyków oraz wybitnych ekspertów z całego świata.

Udział w tegorocznej edycji potwierdzili już Europejski Komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski, Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, a także reprezentanci takich instytucji jak: Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych USDA, Europejskie Stowarzyszenie Mleczarstwa EDA, Europejskie Stowarzyszenie Handlu Produktami Mleczarskimi Eucolait, europejska organizacja zrzeszająca rolnicze związki zawodowe i organizacje spółdzielcze COPA-COGECA, czy też TEAM EUROPE.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu już 7-8 września w Białymstoku. Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego zostały już ostanie wolne miejsca!

TO JUŻ OSTATNI MOMENT NA REJESTRACJĘ !!!

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie:
www.forum-mleczarskie.org

Bądź na bieżąco i sprawdź social media FSM:
Facebook: https://www.facebook.com/forumspoldzielczoscimleczarskiej/
Twitter: https://twitter.com/FSM__2022
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/international-dairy-cooperatives-forum-408397211/


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę