Traktory czas start!

29 sierpnia 2018
Traktory czas start!

Rolnicy z Wielowsi i województwa kujawsko-pomorskiego w sierpniu czekają nie tylko na żniwa. Co roku w Wielowsi, w gminie Pakość odbywa się Puchar Polski w Wyścigach Traktorów. Od dwóch edycji u boku Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielowieś, jako sponsor tytularny stoi sieć sklepów rolniczo-technicznych Grene. W tym roku impreza nabrała jeszcze większego rozmachu i rozmiaru. Liczba przybyłych i widowisko zaskoczyła wszystkich.

 

W niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w zawodach wystartowało 53 zawodników. Mieliśmy okazję zobaczyć 10 kobiet na traktorach, które swoją energią i umiejętnościami w prowadzeniu maszyn dorównywały corocznym uczestnikom zawodów. Widzowie dopingowali gorąco Panów i Panie, obserwując rywalizujące ze sobą najnowsze, a także niespotykane już na polskich wsiach traktory retro.

 

Jedyne w swoim rodzaju wyścigi co roku przyciągają na pola Wielowsi tłumy widzów. W tej edycji gościliśmy ponad 20 tysięcy osób z całego kraju. Zawody rozegrano w 2 konkurencjach: na ¼ mili i w slalomie równoległym. W tym roku zostało przygotowanych aż 6 kategorii wyścigów: traktory retro, do 80 KM, powyżej 80 KM, Ursus C-330, Ursus C-45, oraz „Kobiety na traktory”.

 

Zawodom towarzyszyło mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, a wśród nich znalazły się: pokazy ratownicze, pokazy młodych strażaków z Wieruszowa, motocrossowe show na torze wyścigowym Grene Race i Strażnicy Kurhanu ze Złotowa. Wszystko to w atmosferze pełnej zabawy i niezapomnianych emocji, przy dźwiękach rockowej muzyki zespołu The Genada Band. Niesamowita wystawa traktorów retro i amerykańskie ciężarówki przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników.

 

W strefie ekspozycyjnej pojawił się sklep Grene oraz 40 wystawców asortymentu branży rolniczo-technicznej, którzy również dopingowali zawodników. Jak na polską wieś przystało nie zabrakło pysznego jedzenia i lokalnego rzemiosła. Imprezę zamknęło uroczyste rozstrzygnięcie wyścigów i wręczenie atrakcyjnych nagród pieniężnych i rzeczowych, ufundowanych przez sponsorów Grene Race 2018. Na koniec wszystkie traktory raz jeszcze pokazały na co je stać na torze wyścigowym. Niesamowite widowisko zaskoczyło wszystkich. Już teraz czekamy na przyszłoroczną edycję Grene Race. Traktory górą!

 

 

Grene Race 2018 w liczbach:

 

  • 53 uczestników

  • 10 kobiet na traktorach

  • Ponad 20 tys. odwiedzających

  • 40 wystawców

  • 20 ha parkingów

  • miliony oklasków i zdjęć

 

Biuro prasowe Grene / Kramp


POWIĄZANE

Trwa Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin. Jako element tych obchodów w Warszawie o...

W obliczu zmian klimatycznych gospodarka obiegu zamkniętego stanowi jedno z najw...

Pod hasłem „Finansowanie zwiększa rolę” ruszyła tegoroczna akcja promocyjna Bank...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę