Tree Hunter spotka się z Heleną

1 lutego 2018
Tree Hunter spotka się z Heleną

Zapraszamy na spotkanie z brytyjskim Tree Hunterem Robem McBride, które odbędzie się w piątek 2 lutego w Helu pod topolą Heleną– zwyciężczynią konkursu Klubu Gaja Drzewo Roku 2017 i polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2018. Głosowanie internetowe trwa przez cały luty na www.treeoftheyear.org.

Rob Mc Bride poświęcił swoje życie, aby chronić i promować drzewa. Jest fotografem, podróżnikiem, działaczem społecznym i ambasadorem starych, historycznych drzew, współpracuje regularnie z BBC, gdzie relacjonuje swoje spotkania z niezwykłymi drzewami. Blisko 3,5 tysiąca osób śledzić jego konto na Twitterze . Od 2015 roku odwiedza drzewa biorące udział  konkursie Europejskie Drzewo Roku. Podczas spotkań pod drzewami ze społecznościami lokalnymi zwraca uwagę na znaczenia starych drzew oraz potrzebę ich pielęgnacji i ochrony. 2 lutego 2018 słynny brytyjski Tree Hunter Rob McBride przybędzie do Polski aby zobaczyć naszą Topolę Helenę i spotkać się z mieszkańcami Helu. Wybierze także najciekawsze portrety Heleny wykonane przez dzieci, które zostaną zaprezentowane podczas ceremonii rozdania nagród Europejskiego Konkursu Drzewo Roku w Brukseli.

Drzewa jednoczą ludzi jak nic innego. Działają jak katalizatory pozytywnej energii. Dzięki temu wspaniałemu konkursowi możemy wspólnie świętować spotkanie z naszymi europejskimi skarbami,  jakimi są drzewa, a także pomóc ludziom  zrozumieć prawdziwą wartość drzew i rolę jaką odgrywają w naszym życiu  – powiedział Rob Mc Bride o konkursie Europejskie Drzewo Roku.

Kiedy: piątek, 2 luty 2018, ok. godz. 15.00
Gdzie: Topola Helena przy zbiegu ul. Wiejskiej i Bałtyckiej w Helu

Kontakt:

Żanna Sępińska  - kierownik Zespołu ds. Promocji Miasta Helu, tel. 600 387 482

 

Zobacz wizytę Tree Huntera u dębu Józef https://www.youtube.com/watch?v=rxGkhDR5qPE

 

Klub Gaja


POWIĄZANE

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z rozporządzenie...

Na ceny paliw na polskich stacjach wpływ ma splot czynników występujących na świ...

Grzyby pojawiły się już w beskidzkich lasach. Ich miłośnik i znawca Justyn Kołek...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę