dnikukurydzy_210818

Tree Hunter spotka się z Heleną

1 lutego 2018
Tree Hunter spotka się z Heleną

Zapraszamy na spotkanie z brytyjskim Tree Hunterem Robem McBride, które odbędzie się w piątek 2 lutego w Helu pod topolą Heleną– zwyciężczynią konkursu Klubu Gaja Drzewo Roku 2017 i polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2018. Głosowanie internetowe trwa przez cały luty na www.treeoftheyear.org.

Rob Mc Bride poświęcił swoje życie, aby chronić i promować drzewa. Jest fotografem, podróżnikiem, działaczem społecznym i ambasadorem starych, historycznych drzew, współpracuje regularnie z BBC, gdzie relacjonuje swoje spotkania z niezwykłymi drzewami. Blisko 3,5 tysiąca osób śledzić jego konto na Twitterze . Od 2015 roku odwiedza drzewa biorące udział  konkursie Europejskie Drzewo Roku. Podczas spotkań pod drzewami ze społecznościami lokalnymi zwraca uwagę na znaczenia starych drzew oraz potrzebę ich pielęgnacji i ochrony. 2 lutego 2018 słynny brytyjski Tree Hunter Rob McBride przybędzie do Polski aby zobaczyć naszą Topolę Helenę i spotkać się z mieszkańcami Helu. Wybierze także najciekawsze portrety Heleny wykonane przez dzieci, które zostaną zaprezentowane podczas ceremonii rozdania nagród Europejskiego Konkursu Drzewo Roku w Brukseli.

Drzewa jednoczą ludzi jak nic innego. Działają jak katalizatory pozytywnej energii. Dzięki temu wspaniałemu konkursowi możemy wspólnie świętować spotkanie z naszymi europejskimi skarbami,  jakimi są drzewa, a także pomóc ludziom  zrozumieć prawdziwą wartość drzew i rolę jaką odgrywają w naszym życiu  – powiedział Rob Mc Bride o konkursie Europejskie Drzewo Roku.

Kiedy: piątek, 2 luty 2018, ok. godz. 15.00
Gdzie: Topola Helena przy zbiegu ul. Wiejskiej i Bałtyckiej w Helu

Kontakt:

Żanna Sępińska  - kierownik Zespołu ds. Promocji Miasta Helu, tel. 600 387 482

 

Zobacz wizytę Tree Huntera u dębu Józef https://www.youtube.com/watch?v=rxGkhDR5qPE

 

Klub Gaja


POWIĄZANE

Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zapewni ustaw...

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wkrótce wypłaci z Funduszu Solid...

„Polska bez smogu” to temat panelu dyskusyjnego podczas 8. Europejskiego Kongres...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę