A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Trend na brązowe – ogrodzenie może być inne!

22 października 2022
Trend na brązowe – ogrodzenie może być inne!

Antracyt to wciąż najchętniej wybierana barwa ogrodzeń w Polsce. Coraz bardziej widocz-na jest jednak zmiana podejścia klientów, którzy kierując się najnowszymi trendami, pra-gną kolorystycznej odmiany. Dlatego firma Plast-Met wzbogaca swoją ofertę o nowe kolo-ry, przede wszystkim interesujące odcienie brązu.

Zgodnie z modą

Brąz w różnych wersjach to kolor bardzo na czasie. Dowodzi tego raport firmy Pantone opi-sujący trendy kolorystyczne na jesień/zimę 2022/2023. Dokument, już tradycyjnie, został ogłoszony przy okazji imprezy modowej London Fashion Week.
Pantone wymienia zwykle 10 najbardziej wyróżniających się kolorów i 5 klasyków. Wśród nich pojawiły się aż dwie wersje brązowego. W pierwszej grupie znalazł się kolor określony jako „kawa z cykorii” (chicory coffee), czyli palony, ziemisty brąz, z kolei na liście klasyków fi-guruje „kawa mrożona” (iced coffee), czyli kawowy camel z kremowym odcieniem.

 

 

Klient nasz pan

Rynkowe tendencje i mody to jednak nie jedyna przesłanka firmy Plast-Met, aby planować kolorystyczną rewolucję. Równie istotne są opinie klientów i dystrybutorów, którzy zgłaszają potrzebę rozszerzenia oferty o nowe barwy. Wśród tych najczęściej wymienianych są wła-śnie brązy i camele. Na ich popularność wpływ ma wzmożone zainteresowanie stalą korte-nowską wykorzystywaną jako materiał na ogrodzenia. Inwestorom do gustu przypadł szcze-gólnie jej rdzawy kolor i coraz chętniej decydują się na jego zastosowanie w przydomowych aranżacjach przestrzennych.
- Na popularność brązu wpływ ma także chęć dopasowania barwy ogrodzenia do dachówki czy elementów drewnianych wykorzystanych na budynku – mówi Anna Ryzner, projektant-ka z firmy Plast-Met.

Więcej możliwości

Dodanie nowych kolorów do oferty wynika też z chęci wzbogacenia wzornika – obok odcieni brązu, Plast-Met planuje m.in. oliwkowy i ciemnogranatowy.
- Brązy doskonale korespondują z betonowymi bloczkami, murkami czy słupkami – mówi Anna Ryzner. – Pasują do kolorów piaskowych czy barw ziemi, a te ostatnio często pojawiają się na elewacjach. Wciąż testujemy różne rozwiązania, a na naszym placu wystawowym po-jawiły się ogrodzenia w kolorze brązowym. Pełną ofertę nowych barw zaprezentujemy na wiosnę 2023 roku. Zapewniam, że jest na co czekać.

***
Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych sys-temów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.
www.plast-met.pl


POWIĄZANE

Większa integracja handlowa między krajami BRICS mogłaby w opinii Allianz Trade ...

Walter Herz rozbudowuje dział Doradztwa Inwestycyjnego oraz Land Development od ...

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Telus, podczas wizyty na Mazowszu, spot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę