FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

Trójmiejskie plaże z Bezpiecznymi Strefami Chilaby

22 sierpnia 2016
Trójmiejskie plaże z Bezpiecznymi Strefami Chilaby
Newseria Biznes

Chilaby to system elektronicznych opiekunów dzieci, działający w ramach „Bezpiecznej Strefy Chilaby”. Podczas pilotażowej akcji, przed wejściem do „Bezpiecznej Strefy Chilaby” rodzice bądź opiekunowie otrzymują elektroniczne opaski na rękę – dla dzieci oraz dla siebie.

Dzięki zastosowaniu technologii beaconów, system dedykowanych anten na bieżąco odbiera sygnały i śledzi ruchy osób noszących opaski wewnątrz strefy. Ponadto, system składa się z aplikacji mobilnych oraz portalu internetowego www.chilaby.com. Korzystając z platformy www.chilaby.com, rodzic bądź opiekun może w każdej chwili sprawdzić, w którym miejscu strefy znajduje się jego dziecko noszące opaskę Chilaby. Jeśli zagubione dziecko trafi do obsługi Bezpiecznej Strefy, wówczas rodzic zostanie o tym poinformowany.

Firma od dwóch lat intensywnie rozwija technologie z wykorzystaniem beaconów. Dzięki nim możliwe jest monitorowanie położenia obiektu w określonej strefie. Zastosowanie to zostało wykorzystane w projekcie Chilaby, które wspomaga opiekę rodziców nad dziećmi. System przeznaczony jest do instalacji w miejscach publicznych o wysokim zagęszczeniu ruchu, takich jak: plaże, centra handlowe, parki, place zabaw, miejsca organizacji imprez masowych. W imieniu YOBERI, a także partnerów – firmy Polkomtel oraz UM Gdynia – serdecznie zachęcam do testowania systemu na wskazanych plażach – komentuje Rafał Smoliński, CEO YOBERI.

Pilotażowy projekt jest realizowany w Gdyni (od 13 do 21 sierpnia br.) oraz w Sopocie ( od 22 sierpnia do 28 sierpnia br.). Rozwiązanie przygotowała firma YOBERI, na co dzień związana z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Pomysłodawcą rozwiązania oraz osobą odpowiedzialną za rozwój systemu jest Włodzimierz Serwiński, doświadczony menadżer IT, który dołączył do zespołu YOBERI w 2016 roku. Włodzimierz Serwiński w latach 2008–2016 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w Asseco Poland S.A., był prezesem zarządu spółki Insseco należącej do Grupy Asseco, a wcześniej prowadził szereg znaczących projektów informatycznych w Prokom Software S.A.

Obserwuję YOBERI od kilku lat i zdecydowałem się na współpracę z nimi, ponieważ jest to bardzo interesujący przykład firmy, która tworzy produkty będące innowacyjnym połączeniem rozwiązań z obszaru elektroniki, telekomunikacji i informatyki. Zespół YOBERI to inżynierowie, którzy potrafią stworzyć optymalne rozwiązania systemowe niemal od podstaw. Właśnie tak budowaliśmy system Chilaby. Przy takim projekcie niezbędny jest duży zasób wiedzy, doświadczenie i kreatywność. To właśnie cechuje ten zespół – komentuje Włodzimierz Serwiński.

Rozwiązanie przygotowane przez YOBERI zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez Urząd Miasta Gdyni, który zdecydował się na pilotażowe uruchomienie systemu na terenie plaży Gdynia Śródmieście w okresie od 13 do 21 sierpnia br.

System „Bezpiecznych Stref Chilaby” bardzo dobrze adresuje problem, z którym na co dzień spotykamy się na gdyńskiej plaży. W sezonie wakacyjnym często notujemy zaginięcia dzieci. Rodzice niepokoją się, zamiast odpoczywać na plaży – komentuje Beata Szadziul, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni i Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Polityki Rodzinnej. – Życzyłabym sobie, aby to rozwiązanie znalazło szersze zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy problem z zagubionymi dziećmi, takimi jak place zabaw, centra handlowe czy też eventy plenerowe.

Sponsorem pilotażowego projektu została firma Polkomtel, właściciel marki PLUS i operator numeru ratunkowego nad wodą 601 100 100. System „Bezpiecznych Stref Chilaby” zyskał aprobatę Sponsora jako rozwiązanie doskonale wpisujące się w strategię promocji bezpiecznych zachowań nad wodą. W ramach akcji system Chilaby będzie testowany również na terenie plaży Sopot w okresie od 22 do 28 sierpnia.

Chilaby to kolejny innowacyjny projekt firmy interaktywnej YOBERI. W 2014 roku YOBERI przeprowadziło pierwszą w Polsce niestandardową akcję, w ramach której bezprzewodowy internet udostępniany był z dronów sterowców. Mieszkańcy i turyści w 9 nadmorskich kurortach mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do sieci w technologii LTE. Yoberi stało się tym samym jedyną firmą w Polsce i – obok Facebooka i Google – jedną z niewielu na świecie, która umożliwiła wykorzystanie dronów sterowców do dostarczenia internetu w trudnodostępnych miejscach.

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Senat opowiedział się w piątek za ustawą dot. ustanowienia 12 lipca Dniem Walki ...

Senat przyjął w piątek ustawę o ochronie zdrowia zwierząt nie wnosząc do nich po...

Finalizacja przejęcia przez Bayer koncernu Monsanto jest przewidziana na począte...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę