informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Trwają prace nad "rosyjskim brojlerem kurzym"

10 grudnia 2018
Trwają prace nad "rosyjskim brojlerem kurzym"

Dobiegają końca prace hodowlane nad „rosyjskim brojlerem kurzym”, który ma spowodować, że drobiarstwo u naszego wschodniego sąsiada uniezależni się od dorobku zachodnich firm genetycznych i hodowlanych.  

Wkrótce pisklęta nowych linii mają  - już jako pisklęta towarowe  - trafić do testów rynkowych. Projekt  rosyjskich badaczy ma wsparcie i finansowanie rządowe.  

Analitycy podkreślają, że administracja prezydenta  Putina chce się w ten sposób zabezpieczyć przed ewentualnymi sankcjami jakie w przyszłości na Rosję mogliby  nałożyć Amerykanie.  

Obecnie stada prarodzicielskie i rodzicielskie w Rosji są oparte o materiał genetyczny firm  Cobb - Vantress oraz Aviagen. Rosja chce docelowo w stu procentach korzystać z własnych zasobów genowych.  

Jednak obserwatorzy branży uważają, że przy pozytywnych testach „rosyjskich brojlerów kurzych” do roku  2025 nie uda się rodzimym rasom zdobyć więcej niż 25 procent rynku piskląt towarowych.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski przebywał wczoraj z wi...

EasyStride to środek zawierający kwasy organiczne skuteczne w eliminowaniu bakte...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę