aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Trzeba wymieniać azbestowe dachy

10 stycznia 2024
Trzeba wymieniać azbestowe dachy

fot. e-mk/ppr.pl

O wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest można się ubiegać jeszcze do 12 stycznia 2024 r. Nabór wniosków odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną- informuje ministerstwo rolnictwa.

Jest to drugi nabór o taką pomoc prowadzony w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Do tej pory wpłynęło 23,5 tys. wniosków na kwotę ponad 293 mln zł.

Kto może skorzystać ze wsparcia?

O wsparcie mogą ubiegać się osoby, które:

  • Są osobami fizycznymi, podlegającymi ubezpieczeniu społecznemu rolników lub będącymi beneficjentami płatności bezpośrednich.
  • Mają nadany numer w ewidencji producentów rolnych i są właścicielami lub współwłaścicielami budynku, którego pokrycie dachowe będzie wymieniane.

O pomoc nie mogą się ponownie ubiegać ci, którym przyznano ją w ramach naboru prowadzonego od 17 października do 15 listopada 2022 r.

Informacje o naborze

Stawka pomocy nie zmieniła się i nadal wynosi 40 zł/m2, a maksymalna powierzchnia dachu objęta dofinansowaniem to wciąż 500 m2.

Różnice w stosunku do ubiegłorocznego naboru są następujące:

  • Teraz inwestycje objęte wsparciem będą mogły być realizowane także na terenach gmin miejskich.
  • Dla ułatwienia ma być zniesiony obowiązek dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji – zainteresowany dofinansowaniem będzie musiał oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski przyjmuje od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Na tym etapie można się też ubiegać o przyznanie 50-procentowej zaliczki.

Więcej informacji

Więcej informacji o naborze można znaleźć na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/arimr/nabor-2023-15-grudzien-2023-r---12-styczen-2024-r.oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło: MRiRW


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę