aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Trzeba wymieniać azbestowe dachy

10 stycznia 2024
Trzeba wymieniać azbestowe dachy

fot. e-mk/ppr.pl

O wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest można się ubiegać jeszcze do 12 stycznia 2024 r. Nabór wniosków odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną- informuje ministerstwo rolnictwa.

Jest to drugi nabór o taką pomoc prowadzony w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Do tej pory wpłynęło 23,5 tys. wniosków na kwotę ponad 293 mln zł.

Kto może skorzystać ze wsparcia?

O wsparcie mogą ubiegać się osoby, które:

  • Są osobami fizycznymi, podlegającymi ubezpieczeniu społecznemu rolników lub będącymi beneficjentami płatności bezpośrednich.
  • Mają nadany numer w ewidencji producentów rolnych i są właścicielami lub współwłaścicielami budynku, którego pokrycie dachowe będzie wymieniane.

O pomoc nie mogą się ponownie ubiegać ci, którym przyznano ją w ramach naboru prowadzonego od 17 października do 15 listopada 2022 r.

Informacje o naborze

Stawka pomocy nie zmieniła się i nadal wynosi 40 zł/m2, a maksymalna powierzchnia dachu objęta dofinansowaniem to wciąż 500 m2.

Różnice w stosunku do ubiegłorocznego naboru są następujące:

  • Teraz inwestycje objęte wsparciem będą mogły być realizowane także na terenach gmin miejskich.
  • Dla ułatwienia ma być zniesiony obowiązek dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji – zainteresowany dofinansowaniem będzie musiał oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski przyjmuje od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.

Na tym etapie można się też ubiegać o przyznanie 50-procentowej zaliczki.

Więcej informacji

Więcej informacji o naborze można znaleźć na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/arimr/nabor-2023-15-grudzien-2023-r---12-styczen-2024-r.oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło: MRiRW


POWIĄZANE

Pomimo wielu prób torpedowania, dezinformacji i wrzucania do sieci fake newsów, ...

Na ukraińskich aukcjach sprzedaży przesyłek w transporterach zbożowych CTL wszys...

Unia Europejska zaostrzy kontrolę przestrzegania umów przez przewoźników eksport...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę