Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Trzy kroki i po chwaście – wyrywacze Fiskars w akcji

28 marca 2018
Trzy kroki i po chwaście – wyrywacze Fiskars w akcji
Newseria Innowacje

Wyrywacze do chwastów marki Fiskars biją rekordy popularności wśród dostępnych na rynku narzędzi ogrodowych. Te innowacyjne produkty zostały zaprojektowane z myślą o szybkim i skutecznym usuwaniu niepożądanych roślin z trawników. Dzięki nim wyrywanie chwastów może być przyjazne nie tylko dla naszego kręgosłupa, lecz także środowiska.

Chwasty na trawniku – intruz w przydomowym ogródku

Jak skutecznie usunąć chwasty z trawnika? - to częste pytanie osób mających przydomowe ogródki. Najlepiej zadbać o dobre oczyszczenie podłoża z chwastów jeszcze przed założeniem trawnika. Jeśli tego nie zrobiliśmy to musimy stawić czoła różnym niepożądanym roślinom, które mogą szpecić nasz ogród. Największym problemem są chwasty wieloletnie, które na pewno nie znikną po pierwszym czy drugim koszeniu. Duży kłopot sprawiają te chwasty na trawniku, które tworzą ogromne ilości nasion - na przykład mniszek lekarski zwany potocznie mleczem. Jeśli przystępujemy do oczyszczenia trawnika z chwastów, a nie chcemy korzystać ze środków chemicznych, to warto zadbać o odpowiedni sprzęt, który skutecznie rozprawi się z intruzem. W tej sytuacji sprawdzą się wyrywacze do chwastów Fiskars, które dostępne są w dwóch wersach: model Xact lub SmartFit.

Ergonomiczny kształt chroni plecy

Pielenie kojarzone jest zazwyczaj z wysiłkiem i obolałym kręgosłupem. Przy pomocy wyrywaczy do chwastów Fiskars możemy wykonać je szybko i przyjemnie, zachowując przy tym czyste dłonie i kolana. Dzięki innowacyjnej konstrukcji narzędzia umożliwiają czystą, efektywną pracę bez konieczności schylania się i nadwyrężania mięśni pleców. Nasze zadanie wykonujemy bowiem w pozycji stojącej. Możemy wybrać model Xact z ergonomicznym uchwytem bardzo dobrze dopasowującym się do dłoni lub model SmartFit, który posiada regulowaną długość trzonka (w zakresie od od 990 mm do 1190 mm), dzięki czemu narzędzie może być używane przez osoby o różnym wzroście.

Łatwo, szybko i ekologicznie – zasada trzech kroków

Wyrywacze do chwastów Fiskras zostały zaprojektowane tak, że umożliwiają łatwe wbijanie narzędzia w ziemię poprzez nadepnięcie na podpórkę na końcu drążka. Pociągnięcie drążka do siebie sprawia, że głęboko sięgające pazury ze stali nierdzewnej chwytają się korzenia chwastu z wielu kierunków, gdy narzędzie wyciąga je z ziemi. Usunięcie chwastu z korzeniem oznacza, że nie będzie on ponownie pojawiał się później. Specjalny mechanizm ślizgowy zapewnia również bezpieczne wyrzucanie chwastów z narzędzia jednym ruchem, eliminując potrzebę zginania i ręcznego usuwania. Co istotne, usuwanie chwastów odbywa się całkowicie bez użycia środków chemicznych.

Rodzinne porządki - inspiracje

Praca w ogrodzie dla wielu osób jest pasją, do której można przekonać pozostałych członków rodziny urządzając na przykład rodzinne zawody w wyrywaniu chwastów. Obsługa wyrywacza do chwastów jest prosta, a każdy kto spróbował pracy narzędziem wie, że może być ona również zabawna. Połączenie pożytecznego z przyjemnym przynosi najlepsze rezultaty.

Kluczowe cechy – model Xact

• Ergonomiczny uchwyt pozwala na odpowiedni chwyt narzędzia i komfortowe manewrowanie nim

• Głębokie pazury ze stali nierdzewnej chwytają chwast z czterech stron i z łatwością go wyrywają

• Lekki, aluminiowy trzonek

• Mechanizm wyrzucania chwastów pozwala na ich usunięcie bez dotykania ręką korzeni

• Ciężar: 950 g

• Długość: 1000 mm

• Orientacyjna cena detaliczna: 170,00 zł

Kluczowe cechy – model SmartFit

• Regulowana długość trzonka w zakresie  od 990 mm do 1190, dzięki czemu narzędzie może być używane   przez osoby o różnym wzroście.

• Duża rączka w kształcie litery D gwarantuje komfort pracy

• Głębokie pazury ze stali nierdzewnej chwytają chwast z czterech stron i z łatwością go wyrywają

• Lekki, aluminiowy trzonek

• System wyrzucania łatwo wyrzuca chwast z narzędzia po wyjęciu z ziemi

• Ciężar: 1250 g

• Orientacyjna cena detaliczna: 210,00 zł

 

 Fiskars to wiodący na świecie producent wyrobów konsumenckich dla domu, ogrodu i rekreacji. Koncern szczyci się rozbudowanym portfelem uznanych światowych marek, takich jak Fiskars, Gerber, Iittala, Royal Copenhagen, Waterford i Wedgwood. Firma Fiskars została założona w 1649 roku i jest najstarszym fińskim przedsiębiorstwem. Jest notowana na helsińskiej giełdzie NASDAQ OMX. Więcej informacji na stronie www.fiskars.com

 

 

Newseria Innowacje


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych popierając wniosek Małopolskiej Izby Rolnicz...

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że do obrotu i stosowania w Pol...

23 lipca w Warszawie odbyła się gala, podczas której rozdano 37 statuetek Złoteg...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę