CTR_80917

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

8 marca 2017
Turniej Kół Gospodyń Wiejskich
MRiRW

Działalność Kół Gospodyń Wiejskich, to nieodłączny element życia na obszarach wiejskich. W miniony weekend podsumowaniu ich pracy przyglądał się podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Wiceminister uczestniczył w VII Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowanym w Żukowskiej Hali Widowiskowo Sportowej, w powiecie kartuskim.

Panie z ośmiu Kół Gospodyń Wiejskich, reprezentujące gminy powiatu kartuskiego, stanęły do rywalizacji o Puchar Grand Prix.

Wiceminister Ryszard Zarudzki zwracając się do uczestników spotkania podkreślił rolę i funkcję KGW w przyspieszaniu przemian cywilizacyjnych i kulturalnych na wsi. Zaznaczył, że inicjatywy podejmowane przez Koła aktywizują i integrują społeczność wiejską.

− Turniej to nie tylko  rywalizacja, lecz także aktywizacja i integracja lokalnej społeczności − podkreślił wiceminister Zarudzki. W imieniu ministra Krzysztofa Jurgiela, życzył on wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, a paniom z KGW powodzenia w rywalizacji.

Patronat honorowy nad VII Turniejem KGW objął Starosta Kartuski w imieniu którego turniej otworzył wicestarosta Bogdan Łapa.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać barwne stroje, widowisko taneczne, scenki artystyczne, wziąć udział w konkursach oraz spróbować regionalnych potraw. Panie prezentowały swoje umiejętności w pięciu konkurencjach: kulinarnej „Ciasto z owocami”, edukacyjnej „Pokolenia”, moda „Kreacja – inspiracja”, wokalnej, piosenka „Jak nie my to kto”, tanecznej „Z bajki”.

Wiceminister Ryszard Zarudzki wręczył paniom ze Stowarzyszenia „Kaszubianki” z Kamienicy Szlacheckiej Puchar Grand Prix VII Powiatowego Turnieju KGW ufundowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To one będą reprezentowały powiat kartuski na Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

MRiRW


POWIĄZANE

Polska gospodarka osiągnęła sukces - mówił Hans Timmer z Banku Światowego podcza...

Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. (KZSM Zw. Rew.) i Krajowe Stow...

Przedstawiciele Ursusa i NSZZ "Solidarność" podpisali porozumienie, na mocy któr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę