Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

8 marca 2017
Turniej Kół Gospodyń Wiejskich
MRiRW

Działalność Kół Gospodyń Wiejskich, to nieodłączny element życia na obszarach wiejskich. W miniony weekend podsumowaniu ich pracy przyglądał się podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki.

Wiceminister uczestniczył w VII Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowanym w Żukowskiej Hali Widowiskowo Sportowej, w powiecie kartuskim.

Panie z ośmiu Kół Gospodyń Wiejskich, reprezentujące gminy powiatu kartuskiego, stanęły do rywalizacji o Puchar Grand Prix.

Wiceminister Ryszard Zarudzki zwracając się do uczestników spotkania podkreślił rolę i funkcję KGW w przyspieszaniu przemian cywilizacyjnych i kulturalnych na wsi. Zaznaczył, że inicjatywy podejmowane przez Koła aktywizują i integrują społeczność wiejską.

− Turniej to nie tylko  rywalizacja, lecz także aktywizacja i integracja lokalnej społeczności − podkreślił wiceminister Zarudzki. W imieniu ministra Krzysztofa Jurgiela, życzył on wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, a paniom z KGW powodzenia w rywalizacji.

Patronat honorowy nad VII Turniejem KGW objął Starosta Kartuski w imieniu którego turniej otworzył wicestarosta Bogdan Łapa.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać barwne stroje, widowisko taneczne, scenki artystyczne, wziąć udział w konkursach oraz spróbować regionalnych potraw. Panie prezentowały swoje umiejętności w pięciu konkurencjach: kulinarnej „Ciasto z owocami”, edukacyjnej „Pokolenia”, moda „Kreacja – inspiracja”, wokalnej, piosenka „Jak nie my to kto”, tanecznej „Z bajki”.

Wiceminister Ryszard Zarudzki wręczył paniom ze Stowarzyszenia „Kaszubianki” z Kamienicy Szlacheckiej Puchar Grand Prix VII Powiatowego Turnieju KGW ufundowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To one będą reprezentowały powiat kartuski na Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

MRiRW


POWIĄZANE

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o finansowaniu Wspólnej Polityki Rolnej - ...

Od początku lipca ma zacząć obowiązywać handlowa część umowy o wolnym handlu mię...

Do 18 czerwca br. na terytorium Polski wykryto 34 ogniska ASF oraz ponad 340 prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę