Turniej Kół Gospodyń Wiejskich powiatu kartuskiego

2 kwietnia 2019
Turniej Kół Gospodyń Wiejskich powiatu kartuskiego
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podziwiał w miniony weekend rywalizację ośmiu Kół Gospodyń Wiejskich reprezentujących gminy powiatu kartuskiego, stanęło do rywalizacji o Puchar Grand Prix w IX Powiatowym Turnieju KGW.

Turniej, który rozpoczął się uroczystym wprowadzeniem uczestników przez orkiestrę dętą, został zorganizowany w Hali Sportowej w Przodkowie.

Wiceminister Zarudzki, zwracając się do uczestników i gości wydarzenia, podkreślił rolę i funkcję KGW w przyspieszaniu przemian cywilizacyjnych i kulturalnych na wsi. Przypomniał, że inicjatywy podejmowane przez koła aktywizują i integrują  społeczność wiejską. Ryszard Zarudzki zauważył, że turniej to nie tylko  rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa dla wszystkich uczestników.

W swoim wystąpieniu wiceminister nawiązał również do hasła, które widniało na hali: „Kto walczy może przegrać, kto nie walczy już przegrał”. W imieniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa  Ardanowskiego życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, a  rywalizującym powodzenia.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać podczas turnieju barwne stroje, widowisko taneczne, scenki artystyczne oraz spróbować regionalnych potraw. Gospodynie wykazały się wyobraźnią i poczuciem humoru, co sprawiło, że podczas turnieju panowała radosna i przyjazna atmosfera.

Na parkiecie uczestniczki konkursu prezentowały swoje umiejętności w pięciu konkurencjach: produkt tradycyjny, edukacja, moda, scena kabaretowa, wokal.

Patronat honorowy nad IX Turniejem KGW sprawował starosta kartuski Bogdan Łapa. 

 

MRiRW


POWIĄZANE

Zmiany w diecie Polaków w czasie pandemii oraz percepcje nowalijek, jak w soczew...

W związku z kierowanymi przez rolników pytaniami do Krajowej Rady Drobiarstwa – ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę