Advertisement Targi_china_210519-750

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich powiatu kartuskiego

2 kwietnia 2019
Turniej Kół Gospodyń Wiejskich powiatu kartuskiego
MRiRW

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki podziwiał w miniony weekend rywalizację ośmiu Kół Gospodyń Wiejskich reprezentujących gminy powiatu kartuskiego, stanęło do rywalizacji o Puchar Grand Prix w IX Powiatowym Turnieju KGW.

Turniej, który rozpoczął się uroczystym wprowadzeniem uczestników przez orkiestrę dętą, został zorganizowany w Hali Sportowej w Przodkowie.

Wiceminister Zarudzki, zwracając się do uczestników i gości wydarzenia, podkreślił rolę i funkcję KGW w przyspieszaniu przemian cywilizacyjnych i kulturalnych na wsi. Przypomniał, że inicjatywy podejmowane przez koła aktywizują i integrują  społeczność wiejską. Ryszard Zarudzki zauważył, że turniej to nie tylko  rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa dla wszystkich uczestników.

W swoim wystąpieniu wiceminister nawiązał również do hasła, które widniało na hali: „Kto walczy może przegrać, kto nie walczy już przegrał”. W imieniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa  Ardanowskiego życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, a  rywalizującym powodzenia.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać podczas turnieju barwne stroje, widowisko taneczne, scenki artystyczne oraz spróbować regionalnych potraw. Gospodynie wykazały się wyobraźnią i poczuciem humoru, co sprawiło, że podczas turnieju panowała radosna i przyjazna atmosfera.

Na parkiecie uczestniczki konkursu prezentowały swoje umiejętności w pięciu konkurencjach: produkt tradycyjny, edukacja, moda, scena kabaretowa, wokal.

Patronat honorowy nad IX Turniejem KGW sprawował starosta kartuski Bogdan Łapa. 

 

MRiRW


POWIĄZANE

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki w dniach 14-17 maja 2019 r. składał wizytę w...

Krajowa Rada Izb Rolniczych przyłączyła się do poniedziałkowych obchodów Światow...

Treści udające rzetelne dziennikarstwo, farmy trolli czy pseudoanonimowe ataki n...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę